×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. novembris, 2012
Drukāt

Mākslas augstskolu studenti dodas protesta gājienā pret Ķīli

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Mākslas augstskolu asociācijas rīkotajā protesta akcijā “Pastaiga 2012”, kas šogad vērsta pret augstākajā izglītībā notiekošo un pret izglītības un zinātnes ministru Robertu Ķīli, gatavi doties aptuveni 100 studenti, novēroja aģentūra LETA.

Studenti ir sagatavojuši ļoti daudz dažādus plakātus, kuros pauž savu nostāju. Uz protesta gājienu ieradušies arī citu – ne tikai mākslas – augstskolu studenti.

Latvijas Studentu apvienības (LSA) prezidents Edvards Ratnieks aģentūrai LETA sacīja, ka šo gājienu būtu jāuzskata par brīdinājumu amatpersonām. Bet par to, vai LSA rīkos protesta gājienu, tiks lemts pēc sarunām ar amatpersonām.

Uz protestētāju plakātiem rakstīts: “Nav nākotnes ar Ķīli”, “Valdi, neļauj amputēt kultūru”, “Gribu studēt Latvijā! Ķīļa demisiju”, “Es mīlu Latviju un esmu par reformām, tāpēc prasu Ķīļa demisiju”, “Genocīds izglītībā ir Ķīļa vienīgā reforma”. Studenti sagatavojuši arī saukļus, piemēram, “Reformām jā, Ķīlim nē”, “Valdi, Solvita, Andri – rīkojieties!”, “Ķīli, kāpēc man ir jābrauc prom?”.

Studenti sākotnēji dosies gājienā uz Ministru kabinetu, kur iesniegs savu vēstuli par nostāju, bet tālāk gar Izglītības un zinātnes ministriju dosies uz Saeimu.

Uz akciju ir ieradusies arī kontraprotesta grupiņa, kuras sastāvā ir Rīgas Juridiskās augstskolas Studentu parlamenta prezidents Armands Leimanis ar domubiedriem, kuri pieprasa Latvijas Mākslas akadēmijai lielāku finansējumu, palielinot to par 500 miljoniem latu. Leimanis aģentūrai LETA izteicās, ka mākslinieki to ir pelnījuši visvairāk, tāpēc, ka skaļāk bļauj. Tāpat viņiem ir plakāts “Valsts apmaksātu šmigu, rautu un mūziku”, kuru LMA vadība aizliedza nest gājienā.

Jau ziņots, ka šodien ar pulcēšanos Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) pagalmā sākās Latvijas Mākslas augstskolu asociācijas rīkotā akcija “Pastaiga 2012”.

Akcijas laikā paredzēts apstaigāt Ministru kabinetu un Saeimu, iesniedzot šajos varas centros Latvijas Mākslas augstskolu asociācijas augstskolu apvienotās senātu sēdes kopējo paziņojumu un vienlaikus atgādinot par visu labas gribas politiķu un valdību veidojošo politisko partiju kopējo atbildību par Latvijas augstākās izglītības nākotni.

Latvijas Mākslas augstskolu asociācija apvieno Latvijā akreditētas mākslas augstskolas – LMA, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un Latvijas Kultūras akadēmiju.

Ņemot vērā izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa haotisko darbību, augstākās izglītības reformu plāna trūkumu, kuru pats ministrs ir apliecinājis ar paziņojumu, ka tikai tagad sāks izstrādāt “plāna birokrātisko versiju”, kā arī bīstamo nevēlēšanos veidot dialogu ar nozari pārstāvošām institūcijām, augstskolām un studējošajiem, Latvijas Mākslas augstskolu asociācija pauž pārliecību, ka turpmāka Ķīļa atrašanās izglītības un zinātnes ministra amatā vairs nevar nodrošināt kvalitatīvi plānotu un vadītu reformu procesu un ir nepieciešama viņa nomaiņa ar cilvēku, kuram būtu pienācīga kompetence augstākās izglītības un zinātnes jomā un nepieciešamās pārmaiņu vadības prasmes.

Latvijas mākslas augstskolas apzinās, ka Latvijas augstākās izglītības sistēmā ir nepieciešamas kvalitatīvas izmaiņas studentu interesēs.

Latvijas Mākslas augstskolu asociācijas augstskolu apvienotās senātu sēdes paziņojumā minēts, ka pārmaiņām būtu jāveicina Latvijas augstākās izglītības sistēmas modernizācija, iekļaujoties Eiropas augstākās izglītības telpā un pārvarot visus šķēršļus, kas traucē mākslas, kultūras un radošo industriju augstākās izglītības īstenošanu visos augstākās izglītības līmeņos, nodrošinot augstākās izglītības, radoši mākslinieciskās darbības un pētniecības ciešu sasaisti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+