×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. februāris, 2014
Drukāt

“Mākslas dzīrēs” aicina izbaudīt bohēmisku noskaņu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) pirmā stāva izstāžu zālē no 2014. gada 21. februāra līdz 13. martam būs iespējams aplūkot izstādi “Mākslas dzīres”, kurā ar saviem darbiem piedalīsies 42 mākslinieki no dažādām mākslas nozarēm, simboliski svinot satikšanos, portālu LA.lv informēja LMA pārstāve Egita Kurpniece.

“Mūsu galvenais mērķis ir jebkuram apmeklētājam parādīt, cik daudzveidīga ir mākslas dzīve Latvijā, izceļot to ar netradicionālu izstādes scenogrāfiju,” par izstādes ideju saka viena no izstādes kuratorēm, LMA mākslas zinātnes 4. kursa studente Ieva Kalnača. “Ļausim apmeklētājiem ne tikai aplūkot pazīstamu Latvijas mākslinieku darbus, bet arī iejusties mākslinieka darbnīcas atmosfērā, izbaudīt nedaudz bohēmisko darbnīcas noskaņu un, protams, baudīt labu mākslu.”

Izstādes scenogrāfiju iedvesmojusi Anšlava Eglīša romānā “Homo Novus” aprakstītā mākslinieka darbnīca: “Diezgan lielai, bet pavisam dīvaina veida telpai visas sienas bija iešķības, visādu iekaktu izrobotas. Kādu kaktu aizsedza glezturis ar lielu, spodri baltu audekla uz tā. Gar sienām stāvēja grāmatām un visādiem darbnīcas sīkumiem piekrauti plaukti. No taupības krāsniņas pāri visai istabai kā varena sieksta stiepās norūsējusi skārda dūmu caurule. Tieši virs dzīru galda, kur savienojās posmi, caurule bija tā ielīkusi, ka likās – katru mirkli var atirt vaļā un nogāzties.”

Izstāde “Mākslas dzīres” būs veltīta visām 14 LMA apakšnozarēm. Lai gan izstāžu dzīve Latvijā ir ļoti aktīva, skatītājam reti ir iespēja aplūkot tik plašu mākslas virzienu klāstu vienkopus. Izstādē mākslas darbi būs pietuvināti savai tapšanas videi un apdzīvos izstāžu zāli, kas būs pārvērsta simboliskā mākslinieka darbnīcā.

Izstādes laikā notiks arī diskusiju vakari un ekskursijas, kas ļaus apmeklētājiem ielūkoties mākslas rašanās pasaulē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+