Māksla

Mākslas galerija internetā
0

Foto – EP

Līdz šim sabiedrības lielākā daļa labi ja varēja nosaukt savas valsts dažādu mākslas jomu zināmākos māksliniekus. Nu ir iespēja savu redzesloku paplašināt, iepazīstot arī citu Eiropas valstu gleznotāju vai tēlnieku darbus. 


 

Pēdējo 30 gadu laikā Eiropas Parlaments (EP) ir savācis lielu talantīgu jauno eiropiešu mākslas darbu kolekciju, kuru nu var apskatīt arī tiešsaistē. EP mākslas kolekciju veido aptuveni 500 gleznas, skulptūras un citi mūsdienu mākslas darbi no visām 27 ES dalībvalstīm, kurus līdz šim varēja aplūkot tikai parlamenta trīs darba vietās – Briselē, Strasbūrā un Luksemburgā. 2009. gadā par kultūras un mākslas pasākumiem Eiropas Parlamentā atbildīgā Lidija Geringere de Ēdenberga ierosināja izveidot kolekcijas tiešsaistes galeriju, lai kolekciju varētu apskatīt plašs mākslas cienītāju loks. “Šīs kolekcijas popularizēšana mums piedāvā iespēju veidot parlamenta tēlu kā institūciju ar cilvēka seju, kas atbalsta Eiropas kultūru un jauno mākslinieku darbu,” saka L. Geringere de Ēdenberga.

Patlaban internetā iespējams aplūkot nesenākos parlamenta ieguvumus no Maltas, Slovākijas, Slovēnijas, Bulgārijas un Rumānijas. “Mākslas darbi, kas iegādāti kopš 2009. gada, jau ir pieejami tiešsaistes mākslas galerijā. Citi darbi būs pieejami pēc tam, kad būs atrisināts iepriekšējo darbu autortiesību jautājums,” skaidro L. Geringere de Ēdenberga.

Iepazīties ar plašo mākslas galeriju var interneta vietnē: www.europarl.europa.eu/art-ollection/en/welcome.htm

 

LA.lv