×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. oktobris, 2015
Drukāt

Mākslas izstādē aicina uz “nepareizo mammu grēksūdzi” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Elinor Carucci. The woman that I still am, 2012.

Mūkusalas Mākslas salona Mazajā zālē Rasas Jansones personālizstādē “Sīkais” 4. novembrī plkst. 18 notiks “Mammu šausmu stāstu vakars jeb (ne)pareizo mammu grēksūdze”, portālam LA.lv pastāstīja mākslas kritiķe Jana Kukaine, kas vadīs pasākumu.

Rasas Jansones gleznoto bērnu mammas pulcēsies uz kopīgu sarunu, aicinot pievienoties tās mammas, kuras arī ir gatavas dalīties ar savu “nepareizās” mammas pieredzi.

Jana Kukaine norāda, ka “pareizs” nav vienkārši kāds abstrakts sabiedrības konstruēts standarts – likuma statusu tas iegūst tikai tad, kad sieviete to ir “iekšēji” pieņēmusi, apzināti vai ne.

“It īpaši tiek sargāti tieši personīgie principi un pārliecības, jo katra mamma saprot, ka konsekvence ir ne tikai efektīvas bērnu audzināšanas priekšnosacījums, bet arī savas personības vienotības garants,” uzsver kritiķe, jautājot: “Vai tu esi domājusi par to, ka “normālas mammas tā nedara”? Vai ka “ar normālām mammām tā nenotiek”? Vai tevi pārsteidza, kādās virsotnēs un kādos bezdibeņos bērni tevi spēj aizvest? Vai no skata, kas tur pavērās, tev nav aizrāvusies elpa, vai nav kļuvis šausmīgi?”

Mammu šausmu stāstu vakars ir vieta un laiks, lai noskaidrotu, pazīstamās ASV esejistes Adrienes Ričas (1929-2012) vārdiem runājot, kas slēpjas “mātišķās tumsas sirdī”, tās dalībniecēm daloties pieredzē un pašām sev “atlaižot grēkus”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Atkal kas krivādisks, vai ?

Draugiem Facebook Twitter Google+