×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. aprīlis, 2015
Drukāt

Mākslas laboratorija “RojaL” aicina dalībniekus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mākslas laboratorija “RojaL”, kas norisināsies šovasar no 11. līdz 25. jūlijam Rojā, aicina pieteikties dalībniekus, pavēstīja projekta kurators Māris Grosbahs.

Mākslas laboratorija “RojaL”, kas sākusies 1997. gadā kā simpozijs ROJARAKU, ir mākslinieku vadīta, nekomerciāla iniciatīva, unikāla Latvijā, kas piedāvā radošu arēnu māksliniekiem, kuri ir ambiciozi savā radošajā darbībā, kuri ir gatavi strādāt kooperatīvā, eksperimentālā ideju apmaiņu vidē, skaidro Grosbahs.

Tieši šeit Latvijā tika sākts eksperimentēt ar seno japāņu keramikas tehniku “raku”, “Olsen” tipa malkas krāsns augsto (1300 C) apdedzinājumu, vēlāk , intereses epicentru pārvietojot uz telpas radīšanu, Rojas pilsētvidē tika izstādīti un rādīti vizuālās mākslas darbi, radīts un rādīts eksperimentāls teātris; pirmoreiz Latvijā ārpus pilsētas kinoteātriem, brīvā dabā, publikai tika rādītas jaunākās latviešu kinofilmas.

Pēc pāris gadu pārtraukuma, kad šādas mākslas laboratorijas ar nosaukumu AIZ notika Aizputē Serdes mākslinieku darbnīcu un rezidenču centrā, 2011. gadā kopā ar kinofestivāla RojaL izveidi atdzima mākslas laboratorija Rojā.

Kopš 1997. gada vairāk ka 80 mākslinieku no ASV, Lielbritānijas, Šveices, Krievijas, Igaunijas, Vācijas, Zviedrijas, Francijas, Kanādas, Izraēlas, Lietuvas un Latvijas ir piedalījušies mākslas laboratorijās Rojā, strādājot dažādās disciplīnas un medijos: keramikā, glezniecībā, tēlniecībā, instalāciju mākslā, vides un skatuves mākslā, performancēs, fotogrāfijā, video un skaņu mākslā. Joprojām daļa no četrpadsmit gadu gaitā radītā ir apskatāma Rojas pilsētvidē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+