×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. novembris, 2013
Drukāt

Mākslas muzeja ēkā demontāža veikta 90% apmērā

Karīnas Miezājas fotoKarīnas Miezājas foto

Pašlaik Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) ēkā demontāža veikta 90% apmērā, trešdien žurnālistus informēja Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāvji.

Vēl atlikusi lokālu šahtu, nišu atvērumu un jumta konstrukcijas demontāža.

Vienīgais pievienojums ēkai būs neitrāls betonēts pagalms ar simbolisku vara amfiteātri. Publiskais laukums plānots kā sabiedriska pulcēšanās vieta un muzeja paplašinājums mākslas objektu izstādīšanai. Caur amfiteātra stikla pārklājumu apmeklētāji varēs vērot muzeja ikdienas dzīvi, vienlaicīgi stikls nodrošinās virsgaismu ekspozīciju telpai.

Savukārt jaunajā pazemes piebūvē apmeklētājiem būs iespēja daļēji ielūkoties mākslas krātuvēs. Pazemes tunelis, kas savienos muzeja seno ēku ar jauno pazemes daļu, Baltijas valstīs tiks būvēts pirmo reizi. Pēc rekonstrukcijas apmeklētājiem pirmo reizi būs atvērtas muzeja bēniņu un kupola telpas. Tās kalpos kā jaunas izstāžu zāles.

Līdz šim LNMM nostiprināti pamati, izbūvēti atbalsta sienas pāļi šahtai, kas savienos jaunbūvi ar esošo ēku, kā arī tiek ierīkoti grīdas pāļi. Tāpat izbūvēta pagaidu jumta konstrukcija virs ēkas jumta no speciālām sastatnēm ar noņemamu tentu, lai varētu veikt konstrukciju montāžas darbus. Zem tā veikta jumta, pārseguma, virsgaismu demontāža un jaunā pārseguma siju montāža, kā arī sākta jumta spāru montāža.

Sākta inženierkomunikāciju izbūve, ēkas pirmajā stāvā izbūvēti zemgrīdas kanāli ar hidroizolāciju inženiertīkliem, veikta ēkas interjeru, vēsturisko priekšmetu un to furnitūras fotofiksācija pirms restaurācijas sākšanas, kā arī laboratoriskā izpēte paredzētajiem analīžu paraugiem. Veikta sešu gleznojumu un koka paneļu iluzorā krāsojuma izpēte un daļēja attīrīšana. Restaurēti logi, sākta centrālās ieejas fasādes un kupola jumta restaurācija.

Jaunajā ēkas daļā jeb piebūvē iestrādātas rievsienas, izbūvēta gruntsūdens pazemināšanas sistēma un tiek veikts gruntsūdens pazeminājums par 6,5 metriem. Tāpat notiek grunts norakšana līdz pamatu plātnes apakšai 40% apmērā, veikta pamatu plātnes enkuru izbūve, sākti pamatu plātnes, sienu hidroizolācijas un betonēšanas darbi.

Līgums par LNMM rekonstrukciju, restaurāciju un paplašināšanu starp Rīgas domes Īpašuma departamentu un “RE&RE” parakstīts 22. janvārī. Plānots, ka muzeja rekonstrukcija varētu ilgt līdz 2015. gada otrajai pusei.

Muzeja rekonstrukcijas darbu projekta kopējās izmaksas ir 24 miljoni latu, no tiem deviņi miljoni latu ir Eiropas Savienības fondu finansējums, bet 15 miljoni latu – Rīgas domes finansējums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+