×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
29. janvāris, 2014
Drukāt

Mākslas muzeja krājums ceļo pa Eiropu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kamēr Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) centrālā ēka slēgta rekonstrukcijai, daļa krājuma apceļo Latviju un Eiropu, portālu LA.lv informēja muzeja speciāliste Nataļja Sujunšalijeva.

Marka Rotko mākslas centrā Daugavpilī no 1. februāra līdz 20. aprīlim būs skatāma muzeja krievu glezniecības kolekcija izstādē “Krievu glezniecība no LNMM kolekcijas. 19. gs. beigas – 20. gs.1. puse”. Ekspozīcija atspoguļo spilgtu krievu mākslas uzplaukuma periodu, piedāvājot iepazīties ar Filipa Maļavina, Nikolaja Bogdanova-Beļska, Konstantīna Korovina, Iļjas Maškova, Vasīlija Surikova un citu izcilu krievu mākslinieku daiļradi.

Ievērojamu latviešu modernisma klasiķu Aleksandras Beļcovas, Ģederta Eliasa, Jēkaba Kazaka, Ludolfa Liberta, Oto Skulmes, Ugas Skulmes, Niklāva Strunkes, Romana Sutas, Erasta Šveica, Valdemāra Tones un pasaulslavenā konstruktīvista Gustava Kluča darbi no Latvijas Nacionālā mākslas līdz 18. maijam būs eksponēti Tallinā, Igaunijas Mākslas muzejā KUMU, izstādē “Elektromagnētisms – modernisma māksla Ziemeļeiropā: 1918–1931”. Izstāde uz Tallinu atceļojusi no Norvēģijas, kur tā iepriekš bija skatāma Onstad mākslas centrā Oslo.

Līdz 9. martam KUMU struktūrvienībā Kadriorgas Mākslas muzejā ir iespējams redzēt izstādi “Kad mākslinieks satika Klio. Vēsturiskās ainas no 19. gadsimta”, ko var uzskatīt par nozīmīgu Igaunijas un Latvijas muzeju, kā arī dažādu kultūras institūciju atbalstītu kopdarbu. Latvijas māksla izstādē pārstāvēta ar astoņām gleznām no LNMM krājuma, iepazīstinot igauņu mākslas cienītājus ar 19. gadsimta meistaru Johana Lēberehta Eginka, Jūlija Johana Dēringa, Artura Baumaņa un Jāņa Staņislava Rozes daiļradi.

Seši Gustava Kluča darbi no LNMM kolekcijas no līdz 11. maijam būs skatāmi Lozannas Olimpiskajā muzejā Šveicē izstādē par godu XXII Ziemas Olimpiskajām spēlēm Sočos ar nosaukumu “Krievu avangarda mākslinieki un sports”.

Savukārt vēl līdz 23. februārim Ģ.a Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā Jelgavas iedzīvotāji un viesi var aplūkot ievērojamā latviešu ainavu gleznotāja Jūlija Federa izstādi “Ainava”, kura pērnā gada rudenī bija skatāma Mākslas muzejā “Rīgas Birža”. Ekspozīcija sniedz plašu ieskatu vecmeistara daiļradē un iepazīstina ar Jūlija Federa darbu kolekciju, kas glabājas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Tālāk šī izstāde ceļos uz Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+