Publicitātes foto

Mākslas muzejs aicina uz lekcijām par Rozentālu 0

Šovakar plkst. 18 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) atklās lekciju ciklu “Rozentāla laiks”, kurā sešas piektdienas piedāvās iepazīties ar Jaņa Rozentāla daudzpusīgo personību un radošo darbību mūsdienu latviešu mākslas pētnieku redzējumā, informē muzeja pārstāve Nataļja Sujunšalijeva.

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Rozentāls (1866-1916) 19. un 20.gadsimta mijas spraigajā Latvijas sabiedriskajā un kultūras dzīvē bija mērķtiecīga un radoša personība ar spēcīgiem nacionāliem ideāliem un vērienīgu skatījumu uz latviešu mākslas iekļaušanos Rietumu mākslas tendencēs, uzsvēra Sujunšalijeva. Gleznotājs, grafiķis, mākslas teorētiķis un fotogrāfs amatieris, laikmeta raksturīgo iezīmju akumulētājs un iedvesmojošs skolotājs laikabiedriem un sekotājiem.

Seši speciālisti sešās lekcijās LNMM aicinās no cita skatpunkta paraudzīties uz izcilā latviešu vecmeistara, glezniecības klasiķa dzīvi un daiļrades mantojumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šovakar, pirmajā tikšanās reizē, mākslas vēsturniece Edvarda Šmite lekcijā “Fauni un nimfas” stāstīs par mākslinieku Rozentāla un Bernharda Borherta (1863-1945) draudzību un radošo darbību. Rozentāls ar vācbaltu gleznotāju Borhertu iepazinās, studējot Sanktpēterburgas Ķeizariskajā mākslas akadēmijā. Studiju biedru draudzība turpinājās arī pēc atgriešanās Rīgā, ko veicināja fakts, ka jaunā Rozentālu ģimene līdz 1904. gadam dzīvoja pie Borherta un viņa sievas, gleznotājas Evas Borhertes-Šveinfurtes Kalnciema ielā 39.

23. septembrī apmeklētājiem būs iespēja doties pastaigā pa izstādes “Janis Rozentāls (1866–1916). Māksla un tehnika” ekspozīciju kopā ar LNMM gleznu restauratori-vecmeistari Gunu Kreisleri un uzzināt par to, kā tiek saglabāts Jaņa Rozentāla bagātīgais radošais mantojums.

30. septembrī mākslas vēsturniece Dr. art. Kristiāna Ābele atklās saistošus faktus par leģendāro Pēterburgas latviešu mākslinieku apvienību “Rūķis” un tās vēsturi.

14. oktobrī Katrīna Teivāne-Korpa stāstīs par lekcijā fotogrāfijas izmantošanu, kā arī glezniecības un fotomākslas attiecībām Jaņa Rozentāla laikā.

21. oktobrī notiks mākslas vēsturnieces Edvardas Šmites lekcija “Paradīzes dārzs un čūska. Sievietes tēls Jaņa Rozentāla mitoloģiskajās gleznās”, bet lekciju ciklu 28. oktobrī noslēgs Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzeja vadītāja Dace Vosa ar stāstu par Jaņa Rozentāla personību audzēkņu atmiņās.

Interesenti uz lekcijām aicināti iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 67 324 461 vai rakstot uz e-pastu “[email protected]”.

Savukārt vēl tikai līdz 1. oktobrim skaistajās un saulainajās agrā rudens dienās iespējams apmeklēm muzeja terasi. No 1. oktobra līdz 30. aprīlim tā būs slēgta!