Kultūra
Māksla

Mākslas simpozijs Berķenelē svinēs 20 gadu jubileju0


Mākslinieks Ivars Mailītis.
Mākslinieks Ivars Mailītis.
Foto – Leta

Šogad aprit 20 gadi kopš pirmās mākslas akcijas Raiņa mājā Berķenelē, un, lai atcerētos šo notikumu, turpat līdz 25. augustam notiks mākslinieku simpozijs “20”, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.

Mākslas akcijas dalībnieku uzdevums būs radīt mākslas darbus, kuriem ir simboliska saistība ar Berķeneli, Raini un dzejnieka daiļrades devumu Latvijas brīvvalsts tapšanā.

Simpozijs apvienos kopā māksliniekus ar lielu pieredzi un tos, kas ir tikai sava ceļa sākumposmā. Pirmajā dienā aicināti mākslinieki Ivars Mailītis un Igors Dobičins, lai dalītos pieredzē ar jaunajiem māksliniekiem, uzklausītu viņu idejas vides objektu tapšanā un akceptētu tās. Mākslas darbi tiks veidoti vidē, no videi draudzīgiem materiāliem, ņemot vērā vides īpatnības un iespējas. Sešu dienu garumā paredzētas dažādas diskusijas un pieredzes apmaiņa par dalību mākslas plenēros un simpozijos.

Simpozija noslēguma dienā, 25. augustā, plkst.16, uz Raiņa māju aicināti visi iepriekšējo mākslas akciju dalībnieki, lai dalītos atmiņās par darbošanos Berķenelē un piedalītos jauno mākslas objektu atklāšanā.

LA.lv