×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
13. marts, 2014
Drukāt

Mākslas telpa “64 krēsli” darbu neatsāks

10. septembrī aktieris Andris Bulis (no kreisās) un producents Juris Millers iepazīstināja ar mākslas telpas "64 krēsli" plāniem, bet mēnesi vēlāk Būvvalde paziņoja, ka tā izveidota nelikumīgi.
Foto: LETA10. septembrī aktieris Andris Bulis (no kreisās) un producents Juris Millers iepazīstināja ar mākslas telpas "64 krēsli" plāniem, bet mēnesi vēlāk Būvvalde paziņoja, ka tā izveidota nelikumīgi. Foto: LETA

Rīgas pilsētas būvvalde šorīt izplatīja paziņojumu par to, ka producents Juris Millers četru mēnešu laikā nav spējis iesniegt Marijas ielas 20 dzīvokļa Nr. 23 dokumentāciju, kas atbilstu normatīvo aktu prasībām, lai likumīgi atvērtu mākslas telpu “64 krēsli”.

“Šī iemesla dēļ Būvvalde nevar akceptēt vienkāršotās renovācijas apliecinājuma karti, kā rezultātā lēmums nekavējoties pārtraukt patvaļīgu telpu ekspluatāciju vēl joprojām ir spēkā,” paziņojusi būvvalde.

J. Millers presē iepriekš skaidrojis, ka veidojis šo mākslas telpu Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākuma ietvaros, lai aicinātu arī viesmāksliniekus no citām valstīm, papildinot kultūras notikumu klāstu. “Jautājums, kādu iespaidu mēs uz viesmāksliniekiem un pilsētas viesiem atstātu, ja telpu tehniskais stāvoklis nav pārbaudīts un nav skaidrs, cik šīs telpas ir drošas cilvēkiem! Dzīvoklī ir demontētas gandrīz visas starpsienas, izveidojot vienu lielu telpu, kurai nav pārbaudīta konstrukciju nestspēja, kas nepieciešams, jo telpās atrodas vairāk cilvēku, nekā tas ir paredzēts. Evakuācijas nepieciešamības gadījumā nav izbūvētas avārijas izejas, tādējādi radot apdraudējumu gan apmeklētāju, gan ēkas iedzīvotāju veselībai un drošībai,” uzsver Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Pats producents, atbildot uz Rīgas pilsētas Būvvaldes paziņojumu, norāda, ka uzskata – Būvvaldes rīcība, vienkāršotās renovācijas apliecinājumam pieprasot visu ēkas līdzīpašnieku rakstisku piekrišanu, rīkojusies nekonsekventi un ignorējot tiesiskās paļāvības principu: “Diemžēl Būvvalde noklusē, ka cēlonis, kura dēļ iesniegta vienkāršotās renovācijas apliecinājuma karte – izmaiņas telpu plānojumā ir veiktas vēl 1977. gadā, tas ir – pirms manas dzimšanas.”

Juris Millers paziņojis, ka rudenī Mākslas telpas “64 Krēsli” pasākumi notiks koncertzālē “Rīga”, savukārt dzīvoklis Marijas ielā 20, kurā notika iepriekšējās izrādes, “joprojām ir dzīvoklis un tāds tas paliks vienmēr”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+