Kultūra
Māksla

Mākslas vēsture kafijas tasītē 0

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Ne jau katru dienu parasta kafijas pauze var pārvērsties mākslas vēstures nodarbībā vai gluži vienkārši mākslinieciskā baudījumā. Taču kafejnīcā “Cafe C. Through” Seulā darbojas barista vārdā Lī Kanbins, un viņa pasniegtais kapučīno piedāvā pievienoto vērtību, vēsta portāls Artnet.com.

Tikai 26 gadus vecais barista kļuvis par Instagram mīluli, – viņam ir 165 000 sekotāji tieši pateicoties tam, ka jaunais vīrietis kafiju izdaiļo nevis ar vienkāršām kanēļa sirsniņām, zvaigznītēm un pat ne vēl sarežģītāku gleznojumu, ko jau samērā ierasts redzēt izsmalcinātās kafejnīcās, bet gan rada pazīstamu mākslasdarbu reprodukcijas un kinofilmu tēlus. Lielākoties paši pasūtītāji izvēlas gleznojumu savā tasītē, un tā var būt gan Vinsenta van Goga “Zvaigžņotā nakts”, Edgara Degā “Balerīnas” vai Edvarda Munka “Kliedziens”, taču tie var būt arī kino kompānijas “Disney” varoņi vai tēli no bērnu grāmatām.

Pats Lī savus zīmējumus nodēvējis par “CremArt”, tātad “krējuma mākslu”, un patiesi – zīmējumi veikti ar ēdiena krāsvielām ietonētu putukrējumu nevis piena putām, kā ierasts kapučīno mākslā. Vienas tasītes izgreznošana prasa aptuveni 15 minūtes un maksā teju deviņus dolārus…

Saistītie raksti
LA.lv