×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. februāris, 2014
Drukāt

Māksliniece iepazīstinās ar latviešu spēka zīmēm

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī 27. februārī plkst. 18:00 gaidāma tikšanās ar mākslinieci un gleznotāju, latviešu etnogrāfisko zīmju pazinēju Brigitu Ektermani tematiskajā vakarā “Latvju zīmju spēks”, portālu LA.lv informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Strazdiņa.

Pa vienai Brigitas Ektermanes gleznoto spēka zīmju ik mēnesi piedāvājam arī saviem lasītājiem. Māksliniece pēdējos gados pievērsusies latvju etnogrāfisko zīmju pētīšanai un gleznošanai, tematiskā vakara dalībniekus iepazīstinās ar svarīgāko informāciju par senlatviešu rakstu zīmēm, latvju dievībām, zīmju pielietojumu un tiks skaidrots, kāpēc mums jālieto savu senču spēka zīmes. Vakara gaitā ikvienam būs iespēja apskatīt mākslinieces gleznas, iegūt skaidrojumu par gleznoto zīmju izcelsmi un to kā ikdienā ikkatrs var lietot latviešu spēka zīmes. Tiks sniegti arī padomi kā ar etnogrāfiskajām spēka zīmēm varam aizsargāt sevi, tuviniekus un savus īpašumus.

Laikiem mainoties, esam daudz aizguvuši no citu tautu tradīcijām un aizmirsuši par savu senču mantojumu – seno latviešu dievību zīmēm. Šo zīmju spēks ir palicis nemainīgs, tāpēc izprotot katru zīmi un pareizi lietojot, tās aizsargā, dziedina, veicina labklājību un sakārto mūsu domas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+