×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. decembris, 2012
Drukāt

Māksliniekam Stankēvičam jubilejas izstāde


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vēl līdz sestdienai, 8. decembrim, galerijā “Birkenfelds” Rīgā skatāma mākslinieka, ilggadējā “Lata romānu” ilustrāciju autora Aleksandra Stankēviča 80 gadu jubilejas izstāde “Latvijas vēsture”. 


 

“Aleksandrs Stankēvičs ir viens no retajiem savas paaudzes māksliniekiem, kurš vēsturiskās tēmas risina sev vien raksturīgā, personiskā skatījumā. Mums ir liels gods izstādīt šāda līmeņa mākslinieka jubilejas kolekciju!” teic galerijas “Birkenfelds” īpašnieks Toms Zvirbulis un atklāj, ka pie jubilejas izstādes – septiņām lielformāta gleznām – mākslinieks strādājis pusotru gadu, atainodams notikumus, kas viņam šķituši interesanti un svarīgi. “Mana iecere bija radīt pārskatu par Latvijas vēsturi un darīt to ar katram laikposmam raksturīgiem tēliem,” saka mākslinieks. “Planšetēs gribēju atainot gan savu pagātni, gan to, ko personīgi esmu piedzīvojis, tādēļ atainots ir viens mans sencis, krustnesis, hercogs Jēkabs un arī gestapovietis un čekists,” viņš turpina.

Līdzīgi kā “Lata romānos”, arī jubilejas darbu kolekcijā tvertie tēli līdz smalkākajām detaļām izstrādāti, ievērojot vēsturiskā laikmeta specifiku. “Lata romānu” redaktore Eva Mārtuža stāsta, ka pavisam mākslinieks ilustrējis ap 30 romānu un katrā no tiem izceļas viņa ļoti lielā precizitāte un rūpība. “Viņš vienmēr strādājis pie tā, lai romānu tēli būtu atbilstīgi gan laikmetam, kurā tie atainoti, gan arī autora iecerei,” teic E. Mārtuža.

Aleksandrs Stankēvičs dzimis 1932. gada 10. decembrī, darbojies dažādās mākslas nozarēs – glezniecībā, grafikā, grāmatu grafikā, tēlniecībā, interjeru projektu veidošanā, izstāžu noformēšanā. No 1962. gada Aleksandrs Stankēvičs bijis Mākslas akadēmijas Interjera un iekārtas katedras pasniedzējs, no 1975. gada līdz 1999. gadam Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas vadītājs un 1980. gadā – profesors.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+