×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. augusts, 2015
Drukāt

Mākslinieki pašu acīm: pašportretu izstāde “Es un es”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 20. augusta līdz 26. septembrim Mūkusalas Mākslas salonā būs apskatāma jauna izstāde no salona kolekcijas – “Es un es”, kurā tiks apkopoti Latvijas mākslinieku pašporteti, LA.lv uzzināja galerijā.

Ekspozīcija apvieno vairākus mākslas medijus – glezniecību, grafiku, tēlniecību, video – darbus, kas tapuši laikā no 20. gadsimta sākuma līdz pat mūsdienām.

Izstādē “Es un es” līdzās tādiem māksliniekiem kā Auseklis Baušķenieks, Andris Grīnbergs, Jānis Pauļuks, Miervaldis Polis, Roberts Stārosts, Hilda Vīka, kuru daiļradē pašģīmetnei ir īpaša nozīme, būs pārstāvēti citu spilgtu pašportretu autori: Aleksandrs Apsītis, Leonīds Āriņš, Ansis Butnors, Vladimirs Glušenkovs, Atis Jākobsons, Imants Lancmanis, Kārlis Padegs, Līga Purmale, Maija Tabaka, Alberts Terpilovskis, Rita Valnere, Johans Valters, u.c.

Gandrīz katra mākslinieka daiļradē iespējams atrast brīdi, kad par galveno darba personāžu viņš ir izvēlējies sevi. Es pats – tas nav tikai demokrātisks modelis, kurš ir pieejams 24 stundas diennaktī bez maksas, bet arī ļoti iecietīgs pasūtītājs, kas spēj panest visneiedomājamākos eksperimentus. Es pats arī ir brīnišķīgs veids kā censties sevi izzināt, kā arī spēlēties ar dažādām lomām, apejot ierobežotību telpā, laikā un līdzekļos.

Izstādi papildinās izglītojošs pasākums – 15. septembrī plkst. 18:30 psiholoģe Dace Bērziņa vadīs lekciju “Personības identitātes aspekti pašizpausmē”, pievēršot uzmanību cilvēka mūža dažādajām lomām un veiksmīgai to sabalansēšanai.

Izstādē iekļauts saturs, kuru nebūtu ieteicams aplūkot apmeklētājiem, kas jaunāki par 16 gadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+