×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
20. jūlijs, 2015
Drukāt

Mākslinieks Valdis Celms stāstīs par latvju zīmēm un rakstiem (1)

Reiņa Oliņa fotoReiņa Oliņa foto

Otrdien, 21. jūlijā plkst. 17 izstāžu zālē “Rīgas Mākslas telpa” aicina uz tikšanos ar izstādes “Latviskās dvēseles raksti” satura koncepta autoru, mākslinieku Valdi Celmu, LA.lv pastāstīja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā.

Tikšanās laikā būs iespēja apskatīt izstādi Valda Celma pavadībā, iepazīties ar izstādes saturisko koncepciju, izsekot latviskā pasaules uzskata veidošanās principiem, zīmēm, rakstiem un to pielietošanas iespējām mūsdienās.

“Latviskās dvēseles raksti” ir stāsts par Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību saistībā ar tautas pašapziņas un valsts veidošanos un par tautas tērpu kā vienu no tautas pašapziņas izteiksmes formām. Izstādē eksponēti 26 tērpi no Tautas tērpu centra “Senā klēts”, kā arī priekšmeti no Latvijas muzeju krājumiem – fotogrāfiju izdrukas, etnogrāfiskie un arheoloģiskie priekšmeti un attēli, latviešu rakstu zīmes un informatīvie teksti. Audiovizuālais noformējums atspoguļo dziesmas un dejas nozīmi latviešu dzīves uztverē. Izstādes apmeklētājiem ir iespēja izdzīvot Dziesmu un deju svētku kopdziedāšanu dažādos laikos, dejas soļa raitumu, kā arī izpētīt latviešu raksta un ornamenta nozīmi un kopsakarības laikā un telpā.

Izstādi “Latviskās dvēseles raksti” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Projekta vadītāja Linda Rubena, mākslinieks Jurģis Krāsons, satura koncepta autori – Valdis Celms un Toms Skābardis. Ekspozīcijas tapšanā palīdzējuši Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejs, Tukuma muzejs, Latvijas Banka un Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Izstāde “Latviskās dvēseles raksti” Rīgas Mākslas telpā apskatāma līdz 23. augustam. Ieeja uz pasākumu ar 50% atlaidi no biļetes kopējās cenas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. varējāt paziņot plkst.16.59 🙁

Draugiem Facebook Twitter Google+