×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. jūnijs, 2013
Drukāt

Mākslinieku apvienības „Trihars” personālizstāde „BIOs” radošajā telpā „Ideju bode”

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Radošā telpa „Ideju bode” Liepājā ir atvērta dažādām mākslas izpausmēm, ko apliecina audiovizuālā  organisma  „Trihars” personālizstāde „BIOs”. Izstāde atklās redzamos un slēptos bioloģiskos procesus dabā, kas interpretēti no jauno mediju skatu punkta,  savienojot tādus jēdzienus kā ekoloģija, biohacking, kibernētika.

Darbu pamatā ir dabā atrodamie algoritmi, ar ko jaunie mākslinieki manipulē, lai skatītājam tos vizualizētu un sniegtu abstraktu skatījumu uz apkārtējās un indivīda iekšējās vides procesiem.
„Trihars”  izstādē „BIOs” piedāvā ne tikai apmeklēt audiovizuālu performanci, bet arī aplūkot jaunākos mākslinieku individuālos darbus, kas radīti mākslas un bioloģijas sintēzes procesā.
Izstāde būs par bioloģijas un mākslas sintēzi. Kā mākslinieki ataino dabā sastopamus procesus, sistēmas un datus.  Mākslas darbi ļaus iedziļināties un izprast dabiskos, bioloģiskos procesus dabā caur alternatīvām metodēm, jauno mediju redzējumā. Izstādes darbi būs balstīti uz reāliem datiem, kurus mākslinieki vizualizēs, lai sniegtu dziļāku un abstraktāku skatījumu uz vidi, kurā mēs dzīvojam un ar kuru esam saistīti.  Izstādes koncepts aizskars aktuālākās tēmas, ko risina gan zinātnieki, gan mākslinieki, kuras drīz varētu skart mūsu ikdienu, kā biohacking, kibernētika, ekoloģija utt. Šāda izstāde sniegs Liepājas kultūrai jaunu un modernu skatījumu uz redzamajiem un slēptajiem dabas procesiem, kuriem ir nozīmīga loma mūsu nākotnē.
Apvienība „Trihars”, ko veido trīs jauno mediju mākslinieki – Kristaps Biters, Pēteris Riekstiņš un Rihards Vītols –, iepriekš sevi pārliecinoši pieteikuši gan Latvijas elektroniskās mūzikas scēnā, gan starptautiskā mērogā – festivālā „RAFLOST” Islandē.  
Izstādes atklāšana notiks 28. jūnijā pulksten 19.00, bet pēc tam būs skatāma katru dienu līdz 5. jūlijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+