×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. marts, 2015
Drukāt

Mākslinieku savienības galerijā atklāta ainavu izstāde “Bumba zālienā”

Foto: LMSFoto: LMS

Līdz 10. aprīlim Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā apskatāma LMS muzeja izstāde “Bumba zālienā”, portālam LA.lv pastāstīja izstādes koncepcijas autors Igors Dobičins.

Izstāde veltīta ainavas žanram. “Skatījums pa logu, jebkuru logu: mājas, ēkas, veikala, skolas, auto, ofisa, kas fiksē kādu daļu no realitātes un īstenības ir fragments, kas tiek iezīmēts četrstūrī, aplī. Tā ir daļa no pasaules, kas savā būtībā nav formulēta, tā radīta būt mainīga un ar plūstošu, nepastāvīgu dabu,” skaidro Dobičins.

Izstādē eksponētais Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) muzeja darbu klāsts aptver laika posmu no 20. gadsimta 50. gadu vidus līdz 90. gadiem, piedāvājot skatītājam iespēju klātesamībā iedziļināties gaumes un krāsu paletes izmaiņās, izvērtēt Eiropas estētiskos un mākslas strāvojumus, kas integrējušies Latvijas mākslā.

Ekspozīcijas plašajā darbu klāstā (izstādē apskatāmi vairāk kā 80 darbi) redzami visdažādākie ainavas redzējumi un emocionālie sniegumi: K. Melbārzdis, S. Kreics, Ā. Skride pārstāv paaudzi, kas ar ainavas žanru izsaka poētiskas emocijas un iepazīstina ar V. Purvīša mantojumu, Rietumeiropas skolu. D. Riņķe, P. Postažs, H. Siliņš ir relatīvi patiesās dabas uztveres paudēji, kamēr J. Pauļuks, L .Auza, L. Mauriņš ainavu uztver impulsīvi, emocionāli ar dekoratīviem krāsu uzlicieniem.

“Vērojot izstādi, ir lieliska iespēja nokļūt 60.-90. gadu estētisko uzstādījumu pasaulē, kurā prevalē humānās vērtības ar mierīgu, nesteidzīgu un līdzsvarotu redzējumu, kurā tiek turpināts jūgendstila tradīcijās sakņots pozitīvais, melanholiskais viedoklis, kas arī konstatējams kā dzīves kredo,” stāsta Dobičins.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+