Apbrīno

Makss Rābe uz Rīgu ved Berlīnes nakti 16

Publicitātes foto

14. septembrī Rīgas Kongresu namā elegantu koncertu sniegs ekstravagantais vācu mūziķis Makss Rābe un orķestris “Palast Orchester”. Latvijas publikai piedāvās koncertprogrammu “Nakts Berlīnē” (“Eine Nacht in Berlin”), kuras ietvaros izpildīs 20. un 30. gadu mūzikas manierē ieturētas kompozīcijas.

Lai arī plašākam klausītāju lokam pazīstams kā vairāku popmūzikas parodiju izpildītājs, tostarp ir gan Britnijas Spīrsas “Ups, I did It Again”, gan Toma Džonsa “Sex Bomb” un daudzas citas, vācu dziedonis Makss Rābe patiesībā ir skolots operdziedonis (baritons), kurš 90. gadu vidū absolvējis Berlīnes Mākslu augstskolu, tomēr uz opernamu skatuvēm Rābe klasiska baritona lomā tikpat kā nav bijis. Uzreiz pēc augstskolas viņš nodibināja pats savu orķestri – “Palast Orchester” un, piedaloties filmā “Aizkustinātais cilvēks” (“Der Bewegte Mann”), ieguva plašu atpazīstamību Vācijā, pēc kā aicināts neskaitāmās koncertturnejās un vieskoncertos.

Pēcāk vairākkārtīgi uzstājies arī ārvalstīs, sniedzis koncertu arī Ņujorkas Kārnegija zālē, piedalījies dažādās teātra izrādēs uz mūziklos – neaizmirstams pieturas punkts mūzikas vēsturē ir kopā ar vācu gotisko panku dīvu Ninu Hāgenu iedziedātā slavenā Mekija Naža partija Bertolda Brehta “Trīs grašu operas” ierakstā (1999). Savdabīgā balss un 30. gadu mūzikai pietuvinātā aranžējumu maniere kļuvusi par Rābes muzikālo zīmolu, kas uzrunā mūzikas gardēžus visā pasaulē. Viņa talanta cienītājs ir arī pasaulslavenā smagās rokmūzikas leģenda Merilins Mensons, kurš Rābi pat aicināja muzicēt viņa un apakšveļas modeles Ditas fon Tīzas kāzās.

Vairāk nekā 20 gadu ilgās radošās karjeras laikā Makss Rābe bijis visai ražīgs – izdoti 20 albumi – kompaktiski un DVD. Jaunākais no tiem – “Eine Nacht in Berlin” – nāca klajā 2014. gadā, un šogad mūziķis kopā ar viņa orķestri devies plašā albuma koncerttūrē.

“Nakts Berlīnē” ir kas vairāk par koncertu – tas ir savdabīgs ceļojums laikā, kurā mākslinieki izpilda 20. – 30. gadu oriģinālskaņdarbus, kā arī mūsdienu hitu aranžējumus atbilstošā noskaņā. Lai kurā valstī Makss Rābe un orķestris uzstātos, kritiķi vienbalsīgi velta slavinošus vārdus, dēvējot programmu par šarmantu, inteliģentu un unikālu šovu, kurā no skatuves strāvo augstākās klases izpildījums un autentiska noskaņa. Kopš pirmizrādes šī gada sākumā koncertprogrammu jau apmeklējuši vairāk nekā 16 tūkstoši skatītāju 16 pilsētās.

“Ikviens koncerta apmeklētājs jau līdz ar pirmajām taktīm tiks aizvests citā realitātē. Uz skatuves valdīs apbrīnojama vēsturisku detaļu un mūsdienu moderno tehnoloģiju saskaņa. Skatītājs vienlaicīgi atradīsies vēsturiskajā 20. gadu interjerā, kamēr augstvērtīgā skaņa atgādinās par mūsu gadsimta progresīvākajiem sasniegumiem,” koncertu piesaka tā organizētāju – aģentūras “FBI” – pārstāvis Kristaps Kārkliņš, piebilstot: “Un gluži kā dzirkstele tam visam vidū ir neizsmeļamā Maksa Rābes humora izjūta, kas neatstās vienaldzīgu nevienu.”

 

Varbūt noder!

Koncerts: 12. IX 20.00 Rīgas Kongresu namā

Biļetes: “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 39 – 69

LA.lv