×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. decembris, 2012
Drukāt

Makus ietekmēja energoresursu cenas


maks_leta14

Būtiskākie finanšu notikumi Latvijas ekonomikā, kas visvairāk ietekmējuši iedzīvotāju finanses 2012. gadā, ir degvielas cenu kāpums, apkures un dabasgāzes cenu pieaugums, kā arī inflācija, liecina “Swedbank” Privātpersonu finanšu institūta veiktais pētījums.


 

Degvielas cenu kāpumu kā būtiskāko finanšu notikumu, kas negatīvi ietekmēja iedzīvotāju finanses, norādījuši 56% aptaujāto, 50% nosaukuši apkures un dabasgāzes tarifu pieaugumu, savukārt 28% – inflāciju.

Pagājušajā gadā būtiskākie notikumi valsts ekonomikā, kas negatīvi ietekmēja iedzīvotāju finanses, bija elektroenerģijas tarifi, apkures un dabasgāzes tarifi un degvielas cenas.

“Swedbank” Privātpersonu finanšu institūta direktore Ieva Use-Cimmermane sacīja, ka valstiskā līmeņa pozitīvās tendences ar pozitīvu ietekmi uz ģimenes finansēm iedzīvotāji ir minējuši ievērojami retāk. Ekonomiskās situācijas uzlabošanos kā pozitīvu faktoru minējuši tikai 7% aptaujāto, pievienotās vērtības nodokļa likmes samazināšanu – 6%, kredītprocentu likmju samazināšanu – tikai 3%, bet nulles deklarācijas iesniegšanu – tikai 2% aptaujāto.

Pēc “Swedbank” Privātpersonu finanšu institūta aprēķiniem, ģimenei, kas izmanto vidējās klases auto ar vidējo gada nobraukumu 13 000 kilometru un vidējo degvielas patēriņu mēnesī 96 litri, izdevumi par degvielu šogad ir bijuši par 100 latiem lielāki nekā 2011. gadā.

Savukārt būtiskākie notikumi personīgajā līmenī, kas visvairāk ietekmējuši finanses 2012. gadā, ir materiālā atbalsta sniegšana radiniekiem vai draugiem, ko minējuši 17% aptaujāto. Otrajā vietā ir jaunas darbavietas atrašana, ko minējuši 16%, bet trešajā vietā – papildu ienākumu gūšana, ko nosaukuši 15% aptaujāto. Ceturtajā vietā minēta slimība vai nelaimes gadījums, ko nosaukuši 14% aptaujāto.

Viena trešdaļa no aptaujātajiem minējusi, ka šogad nav bijusi iespēja gūt jebkādus papildu ienākumus blakus regulārajiem.

“Iepriecina tas, ka šogad 16% iedzīvotāju ir atraduši jaunu, cerams, labāk apmaksātu darbu. Tā ir pozitīva tendence, kas novērota tieši šogad,” sacīja Use-Cimmermane.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+