Foto – AFP/LETA

Māla sezonu Gulbis sāk Montekarlo ar uzvaru pār Isneru 0

Ernests Gulbis Montekarlo “Masters” sērijas turnīru sācis ar 4:6, 6:2, 6:3 uzvaru pār ATP ranga 23. numuru, amerikāni Džonu Isneru.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Māla sezonas pirmajā spēlē Montekarlo Gulbim pretī stājās 2,03 metrus garais amerikāņu milzis Džons Isners, kura spēcīgākais ierocis ir serve un mīļākie ir cietā seguma laukuma. Tiesa, pagājušajā nedēļā Isners mazliet negaidīti uz māla seguma triumfēja ASV pilsētā Hjūstonā. Šoreiz šis fakts bija Gulbja pusē – vēl svētdien Isners spēlēja Amerikā, pēc tam garš pārlidojums, pavisam cita laika josla, joprojām par sevi atgādinošā muguras trauma un ambiciozs pretinieks.

Gulbis sāka ar pārliecinoši uzvarētu geimu pie savas serves, tika pie trīs breikbumbām otrajā, bet – nekā.Tas sanervozēja Ernestu un pēc brīža jau bija 1:4 – amerikānis trešajā un piektajā geimā simtsprocentīgi izmantoja vienīgās divas breika iespējas. Pret tādu servētāju tas bija līdzvērtīgi zaudējumam setā, un lai gan vienu breiku izdevās atspēlēt, iznākumā 4:6.

Otrajā setā sākumā bija līdzvērtīga cīņa, tomēr abi spēlētāji virzījās pretējos virzienos. Gulbis stabilizēja savu spēli, labs bija pirmās serves procents un attiecīgi pie tās uzvarēto izspēļu skaits, bet pats galvenais – praktiski nebija nepiespiestās kļūdas. Otrajā setā tādas bija tikai divas, Isneram – 15. Pēc piektā geima (rezultāts tobrīd bija 3:2 Gulbja labā) Isners pieprasīja medicīnas pārtraukumu – sāpošā mugura joprojām liek par sevi manīt. Kā varēja paredzēt, pēc šādas pauzes amerikānis bija pazaudējis spēles un serves ritmu, Gulbim tā bija laba iespēja nobreikto pretinieku un tā tika izmantota. Pēc šīs nevieksmes Isnera dūša bija papēžos – bez cīņas tika zaudēts otrais sets un trešā seta pirmie trīs geimi. Gulbim ar mobilizāciju viss bija kārtībā un šo viena breika pārsvaru izdevās pārvērst uzvarētā setā un spēlē – 6:3. Pārliecinoša un stabila uzvaru, kuru apstiprina arī tādi statistikas ieraksti, kā uzvarētās izspēles (32 pret 24) un nepiespiestās kļūdas (18 pret 41).

Par pirmās kārtas pārvarēšanu Gulbis nopelnīja 45 ranga punktus, turklāt šonedēļ tie Ernestam nav jāaizstāv. Otrajā kārtā trešdienas pēcpusdienā Gulbja pretinieks būs ATP ranga 20. numurs Huans Monako, kurš šodien pirmajā kārtā ar 6:4, 6:0 pārspēja Martinu Kližanu no Slovākijas. Starp citu, arī Monako pagājušajā nedēļā spēlēja Hjūstonā, aizkļuva līdz pusfinālam, kur zaudēja Isneram. Gulbis un Monako līdz šim tikušies trīsreiz un tikai vienreiz uzvara bija Latvijas pirmās raketes pusē.