Pasaulē
Citur

Malaizijā par četru miljardu eiro izlaupīšanu aizturēts ekspremjers0

Foto: LETA/AFP

Malaizijā izmeklēšanā par četru miljardu eiro izlaupīšanu aizturēts bijušais premjerministrs Nadžibs Razaks.

64 gadus vecais Nadžibs, kurš bija valdības vadītājs no 2009.gada līdz šī gada maijam, kad zaudēja vēlēšanās, tiek vainots par apmēram četru miljardu eiro vērtas summas izlaupīšanu no Malaizijas valsts stratēģisko investīciju fonda “1Malaysia Development Berhad” (“1MDB”), tostarp apmēram 600 miljonu eiro vērtas summas pārskaitīšanu uz savu personīgo bankas kontu.

Malaizijas korupcijas noziegumu izmeklēšanas iestādes paziņojumā teikts, ka Nadžibs aizturēts otrdien savās mājās. Trešdien viņam tiesā oficiāli tika izvirzītas trīs apsūdzības noziedzīgā uzticības laušanā un viena apsūdzība par amata pilnvaru pārkāpšanu. Par katru no šīm apsūdzībām var piespriest līdz 20 gadu cietumsodu.

Nadžibs tiesā nevienā no šī apsūdzībām savu vainu neatzina.

Jau ziņots, ka policija 18.maijā neapdzīvotā dzīvoklī augstas klase namā Kualalumpurā atsavināja 284 kastes ar dārgām dizaineru rokassomām un 72 somas, kas bija piebāztas ar naudu, dārglietām un pulksteņiem Atsavinātajās somās atradusies skaidra nauda 24 miljonu eiro apmērā.

Nadžiba pārstāvētā partija “Apvienotā malajiešu nacionālā organizācija”, kas ieņēma galveno lomu bijušajā valdošajā koalīcijā, paziņoja, ka policijas atsavinātā nauda esot ziedojumi partijai, kas daļēji bijuši paredzēti maijā notikušajām parlamenta vēlēšanām.

LA.lv