×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
19. janvāris, 2018
Drukāt

Elīna Maligina izprasīs sev neatņemamo mantojuma daļu (10)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Decembrī aizsaulē aizgājušā uzņēmēja Valērija Maligina atraitne Elīna Maligina nolēmusi izprasīt sev neatņemamo mantojuma daļu, aģentūrai LETA pastāstīja Maliginas advokāts Mārtiņš Knipšis.

Viņš sacīja, ka otrdien nolasītajā AS “Olainfarm” vadītāja testamentā bija minētas uzņēmēja trīs meitas, no kurām divas ir pilngadīgas, bet uzņēmēja atraitne tajā netika minēta. Viņš uzsvēra, ka nolasītais testaments tika izveidots laikā, kad Maliginu pāris vēl nebija precējies. Tomēr, ņemot vērā, ka abus vienoja laulības saites, Maliginai kā aizgājēja sievai atbilstoši likumam ir tiesības pretendēt uz sev neatņemamo mantojuma daļu, uzsvēra Knipšis.

Pēc viņa teiktā, neatņemamo mantojuma daļu Maligina var pieprasīt pašlaik, tomēr mantojuma sadales process var sākties tikai pēc tam, kad būs beidzies kreditoru, testamenta apstrīdētāju vai citu, kam ir mantojuma tiesības, pieteikšanās termiņš, kas noteikts līdz šā gada 13.aprīlim.

Knipšis skaidroja, ka pēc minētā datuma būs zināms uzņēmēja atstātā mantojuma apmērs, par kura sadali starp mantiniekiem tiks slēgta vienošanās. Maligina pēc likuma var pretendēt uz pusi no neatraidāmo mantinieku likumiskās daļas, proti, vienas astotās daļas mantojuma apmēra, ko iespējams saņemt naudā. Gadījumā, ja kāds no mantiniekiem nepiekritīs mantojuma sadalei, Maliginai sev neatņemamo mantojuma daļu iespējams piedzīt tiesā.

Kā ziņots, atbilstoši otrdien nolasītajam testamentam Maligina daļas uzņēmumos AS “Olainfarm” un SIA “Olmafarm” vienādās daļās mantos viņa bērni. Kā aģentūru LETA informēja “Olainfarm” pārstāvis, valdes loceklis Salvis Lapiņš, atbilstoši testamentam mantinieki turpmāko piecu gadu laikā nedrīkstēšot atsavināt vai dāvināt mantotās uzņēmumu daļas.

Lapiņš norādīja, ka otrdien nolasītais testaments vēl nav stājies spēkā, to var apstrīdēt citi iespējamie mantinieki.

Zvērināta notāre Valda Vaivara, kura nolasīja Maligina testamentu, aģentūrai LETA sacīja, ka atbilstoši Civillikumam aizgājēja mantojums likumiski vienādās daļās pienākas neatraidāmajiem mantiniekiem – laulātajam un bērniem. Ja kādiem no neatraidāmajiem mantiniekiem aizgājējs testamentā nav neko atvēlējis, tad tiem ir tiesības pieprasīt neatņemamo daļu, kas ir puse no likumiskās daļas. Neatņemamo mantojuma daļu iespējams saņemt naudas izteiksmē.

Līdz ar to, pēc Vaivaras teiktā, katrs no Maligina četriem neatraidāmajiem mantiniekiem – laulātās un trīs bērniem – ir tiesīgs izprasīt sev neatņemamo mantojuma daļu, kas pielīdzināma astotajai daļai no kopējās Maligina atstātā mantojuma vērtības. “Neviens no neatraidāmajiem mantiniekiem nevar palikt bez mantojuma, un to [neatņemamo daļu] var izprasīt visi, kam uz to ir tiesības,” sacīja notāre.

Viņa norādīja, ka iespējamie mantinieki, kreditori un citas personas, kas ir tiesīgas uz mantojumu, var pieteikties uzņēmēja mantojumam vai to apstrīdēt līdz šā gada 13.aprīlim. Vaivara sacīja, ka tikai tad būs skaidri zināms, cik liels būs Maligina mantojums un kāda būs tā sadale.

Maligins mūžībā aizgāja 2017.gada decembrī 52 gadu vecumā.

Maligins tieši un pastarpināti caur SIA “Olmafarm” bija lielākais “Olainfarm” īpašnieks. “Olmafarm” pilnībā piederēja Maliginam. “Olmafarm” piederēja 42% daļu, bet Maliginam 26% akciju, liecina biržas “Nasdaq Riga” dati.

“Olainfarm” nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas akcijas kotē “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā. “Olainfarm” koncerna kopējais apgrozījums 2016.gadā sasniedza 110,693 miljonus eiro, bet koncerna peļņa 2016.gadā bija 11,586 miljoni eiro.

Laikraksta “Dienas Bizness” pērn veidotajā Latvijas 100 bagātāko cilvēku sarakstā Maligins tika ierindots 7.vietā ar 70 miljonu eiro turību.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. hi hi hi, čangaliete pat mindauga karalisiti nokāva, maligins….ar savām ‘vistu kūtīm’………….

 2. Bet kur tad nav pieminēts arī tāds likums, ka pārdzīvojušais laulātais var pretendēt tikai uz daļu, kas kopdzīves laikā nopelnītā. Kopdzīve – ap gadu, no kura daļa pavadīta šķirti. Pie tam mantojumu var atteikt arī, ja mantotājs uzvedas necienīgi -negatīvas publikācijas, bez kurām varēja iztikt un publiski netīro veļu nemazgāt.

 3. Nekauņa kā jau visas haizivis. Dieva sods nāks, nekur nepaliksddd

 4. Hi! hi! hi! hi! hi!

 5. kā jebkurš cilvēks pie pilna saprāta, ņemtu sev pienākošos daļu. galvenais ka žurnaļugām jau tikai atraitne intresē, ne vārda par pārejiem mantiniekiem. normālā gadijumā iztiktu bez tiesu darbiem, testamentā minetie samestos atraitnei viņas neatņemamo daļu un butu miers. žurnaļugām pat nebutu ko rakstit, bet tie mantinieki jau ari nožņaugsies savā skopumā un tiesāsies lidz pēdejam par pedejo eiro. lūk kur mantrausibas paraugstunda bus redzama

  • Grābs ko varēs,dalīs caur tiesām un…..tāpat kā pliki piedzima,tā arī plikus ieliks kapā,līdzi neko nepaņems,sapūs un varbūt pat neviens nepieminēs.

  • Tas kuram nauda nav vajadziga ir mulkis! Tad jau vins ari vareja aprecet prikola pec bomzeni..ja jau uzskata ka sievietei nauda nav vajadziga!

 6. Nesamērīgi dārga afēriste?

  • vīrietis spēka gados, pat ne vel vecuma marazmā pats zināja ko prec, neviens viņu nespieda, pats gribēja/vajadzeja. un ja jau ija tik slikti tad ari izšķirties vareja, bet nešķirās taču

Draugiem Facebook Twitter Google+