Ekonomika
Bizness

Maligina mantojuma līdzmantinieces izplata paziņojumu mazākuma akcionāriem2


Zāļu ražotāja “Olainfarm” bijušā īpašnieka Valērija Maligina meita Nika Saveļjeva (no kreisās) un zāļu ražotāja “Olainfarm” bijušā īpašnieka Valērija Maligina meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze.
Zāļu ražotāja “Olainfarm” bijušā īpašnieka Valērija Maligina meita Nika Saveļjeva (no kreisās) un zāļu ražotāja “Olainfarm” bijušā īpašnieka Valērija Maligina meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Valērija Maligina mantojuma līdzmantiniece Nika Saveļjeva un Signe Baldere-Sildedze, kas ir Annas Emīlijas Maliginas māte un dabiskā aizbildne, aicina mazākuma akcionārus ierasties uz 1. aprīlī plānoto ārkārtas akcionāru sapulci un būt aktīviem, izvirzīt savu kandidātu padomei.

Mazākuma akcionāriem pieder 31 % AS “Olainfarm” akciju, un viņu rīcība akcionāru sapulcē būs ļoti būtiska, uzsver N. Saveļjeva un S. Baldere-Sildedze.

AS “Olainfarm” ir būtisks regulētā tirgus dalībnieks.

AS “Olainfarm” lielākais akcionārs SIA “Olmafarm” ar iesniegumu ir arī vērsies Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK), aicinot FKTK pārstāvi piedalīties 1. aprīļa AS “Olainfarm” ārkārtas akcionāru sapulcē, ar mērķi nodrošināt AS “Olainfarm” kā emitenta darbības un pienākumu izpildes uzraudzību un sekmēt stabilitāti finanšu kapitāla tirgū.

Pēc N. Saveļjevas un S. Balderes-Sildedzes teiktā, AS “Olainfarm” padome, kuras sastāvā ir Pāvels Rebenoks, Irina Maligina, Mārtiņš Krieķis un Daina Sirlaka, ir prettiesiska, un nepārstāv ne līdzmantinieču vairākumu, ne arī mazākuma akcionārus, tāpēc padome ir jāpārvēl un uzņēmumā jāatjauno laba korporatīvā pārvaldība.

Jau vairākkārt apstiprinājies, ka AS “Olainfarm” padome ir pārņēmusi arī uzņēmuma valdes funkcijas, norāda līdzmantinieces.

Piemērs tam ir AS “Olainfarm” apsardzes rīcība, AS “Olainfarm” teritorijā, kurā sākotnēji atradās arī SIA “Olmafarm” juridiskā adrese, tajā neielaižot SIA “Olmafarm” valdes locekli Milanu Beļeviču.

Kā iemeslu neielaist AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Oļegs Grigorjevs atsaucās uz AS “Olainfarm” esošās padomes rīkojumu.

Saistītie raksti

“Lielākā AS “Olainfarm” akcionāra SIA “Olmafarm” un tās valdes locekles Milanas Beļevičas vārdā šonedēļ izplatītais paziņojums par iespējamiem fiktīviem darījumiem, kas veikti, I. Maliginai atrodoties valdes locekles amatā SIA “Olmafarm”, ir skaidrs signāls arī pārējiem akcionāriem par atsevišķu AS “Olainfarm” līdzšinējās padomes locekļu iespējamo vēlmi izsaimniekot uzņēmumu, nodarot būtiskus zaudējumus visiem akcionāriem un apdraudot uzņēmuma nākotni,” teikts līdzmantinieču paziņojumā.

Šo situāciju labot un ieviest labu korporatīvo pārvaldību ir visu uzņēmuma nākotnē ieinteresēto akcionāru interesēs.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Apspriež pārrobežu sadarbību iepakojuma pārstrādē
2 dienas
AD
Artis Drēziņš
Ekonomika
LA.LV testē motociklus: Ar “Royal Enfield Continental GT 650” aizbraukt uz Liepāju padzert kafiju
2 dienas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Piecelties! Ekonomiskā tiesa nāk!”
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Pirmdien daudzviet valstī spēcīgi līs un dārdēs pērkons
5 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kāpēc, pirms laika pensionējoties, nedrīkst strādāt, bet īstajā vecumā strādā, cik tik gribi?
4 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 10 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latviju pārstāvošajiem autosportistiem trīs goda pjedestāli “RallyX Nordic” debijas sacensībās Rīgā
5 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta?
6 stundas