Ekonomika
Bizness

Maligina mantojums: Irina Maligina un viņas sabiedrotie nepilda tēva pēdējo gribu0


Zāļu ražotāja “Olainfarm” bijušā īpašnieka Valērija Maligina meita Nika Saveļjeva (no kreisās) un zāļu ražotāja “Olainfarm” bijušā īpašnieka Valērija Maligina meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze.
Zāļu ražotāja “Olainfarm” bijušā īpašnieka Valērija Maligina meita Nika Saveļjeva (no kreisās) un zāļu ražotāja “Olainfarm” bijušā īpašnieka Valērija Maligina meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Autore: Signe Baldere-Sildedze, Valērija Maligina jaunākās meitas Annas Emīlijas Maliginas māte un dabiskā aizbildne

Irina Maligina un viņas sabiedrotie turpina apzināti neievērot likumu un ļaunprātīgi nepilda tēva pēdējo gribu – vakar notikušajā ārkārtas akcionāru sapulcē AS “Olainfarm” padome netika pārvēlēta, un līdz ar to esošās padomes lēmumi turpina būt prettiesiski.

Nekāds uzticības balsojums nenotika

AS “Olainfarm” līdzšinējā padome netika atkārtoti apstiprināta akcionāru sapulcē, kā tas vakar daudzviet izskanēja publiskajā telpā, bet gan tika noraidīts jautājums par padomes sastāva atcelšanu, ko bija ierosinājušas akcionāres Nika Saveļjeva un Anna Emīlija Maligina.

Padomes sastāvs turpina būt nepilnīgs – šobrīd tajā ir tikai četri padomes locekļi. Komerclikums nosaka, ka akciju sabiedrības padomē jādarbojas ne mazāk kā pieciem padomes locekļiem, citādi tā nav lemtspējīga.

Kā var spriest no visu vakar sapulcē notikušo balsojumu rezultātiem, akcionāri, kuri nav saistīti ar I.Maliginu un viņas pārstāvjiem, balsoja par nepieciešamajām izmaiņām, lai nodrošinātu tiesiskumu.

Laba korporatīvā pārvaldība vārdos, ne darbos

Esošā AS “Olainfarm” padome 4. septembra akcionāru sapulcē netika ievēlēta pēc labākajiem korporatīvās pārraudzības principiem, pārkāpjot arī paša uzņēmuma noteiktos labās prakses principus.

Irina Maligina vienpersoniski un aizmuguriski pret pārējām mantiniecēm, pēkšņi mainīja sapulces darba kārtību un izmantojot situāciju, kad mantinieces vēl nebija saņēmušas mantojuma apliecības, balsoja ar akciju vairākumu.

Tā Irina Maligina nodrošināja, ka padomē tika iecelti Valērija Maligina atraitnes Elīnas Maliginas juridiskie pārstāvji Pāvels Rebenoks un Mārtiņš Krieķis, kuri iepriekš bija viņas ilgstoši pretinieki un kuri tiesvedībās pārstāv uzņēmuma konkurentu AS “Grindeks”.

Irina Maligina liek šķēršļus pārējām mantiniecēm kļūt par SIA “Olmafarm” līdzīpašniecēm

Irina Maligina kā vienīgā valdes locekle ar dažādām metodēm turpina kontrolēt uzņēmumu SIA “OLMAFARM”, kam pieder lielākā daļa AS “Olainfarm” akciju.

Matemātika ir vienkārša – kam ir kontrole SIA “OLMAFARM”, tas arī nodrošina būtisku balsu pārsvaru AS “Olainfarm” akcionāru sapulcē. I.Maligina, kas pati sevi iecēla par valdes locekli, arī šobrīd, kad viņas kā mantojuma aizgādnes pienākumi ir beigušies, nav atkāpusies no amata, turpina šo situāciju izmantot.

Ar dažādiem paņēmieniem un metodēm Irina Maligina liek šķēršļus pārējām mantiniecēm – jaunākajām māsām Nikai Saveļjevai un Annai Emīlijai Maliginai, īstenot likumīgās tiesības tikt ierakstītām kā uzņēmuma SIA “OLMAFARM” līdzīpašniecēm Uzņēmumu reģistrā.

Saistītie raksti

Jāatgādina, ka Valērijs Maligins savu mantu novēlējis visiem saviem bērniem vienādās daļās. Irina Maligina diemžēl klaji ignorē sava tēva pēdējo gribu, saglabājot kontroli uzņēmumā. Jaunākajām māsām un viņu pārstāvjiem pat liegta iespēja bez viņas, P. Rebenoka un M.Krieķa atļaujas atrasties AS “Olainfarm” teritorijā.

Starp Valērija Maligina mantiniecēm ir sadalīti 27% akciju, kas piederēja viņam personīgi. Irina Maligina turpina kontrolēt uzņēmumu “Olmafarm”, kam pieder 42,56% no AS “Olainfarm” akcijām.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Traucējumi “SEB bankas” pakalpojumu izmantošanā novērsti
20 stundas
LP
LDz preses dienests
Ekonomika
Eiropas Komisija atbalstījusi dzelzceļa elektrifikācijas projektu pilnā apmērā
20 stundas
LE
LETA
Ekonomika
OIK sāga: Saeimā norāda uz informāciju, kas var novest pie jaunām “krimināllietām”
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Latvijā pat ķīnieši aizsargā savu intelektuālo īpašumu. Saruna ar Patentu valdes direktoru
Intervija 46 minūtes
RN
Rita Našeniece
Latvijā
Rita Našeniece: Vēl tikai nemirstīgais Ameriks rēgojas gaiteņos kā zīme, ka interese nav zudusi…
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Šuplinska par LU rektora vēlēšanām: “Procesuāli pārkāpumi tur ir”
51 minūtes
LE
LETA
Dabā
Šovakar Latvijā būs vērojams daļējs Mēness aptumsums
3 stundas
LA
LA.LV
Laukos
“Ilgāk kavēties nedrīkst!” Latvijā sāk ziemāju kulšanu
25 minūtes