Mobilā versija
+4.4°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
10. oktobris, 2014
Drukāt

Malkas tirgotāji: cenas rudenī nav pieaugušas; malka lielākoties jau sagādāta

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Akurāts malkas krāvums.

Malkas cenas šogad rudens sākumā Latvijā ir tādas pašas kā pirms gada šajā laika posmā, un kurināmo iedzīvotāji lielākoties jau sagādājuši vasarā, pastāstīja malkas tirgotāji.

Malkas ražotāja “Brosna”, kas ar tirdzniecību nodarbojas Pierīgā, pārstāvji norādīja, ka šobrīd lielākā daļa iedzīvotāju malku ziemai jau sagādājuši. “Kurināmo cilvēki iegādājās jau jūnijā un jūlijā,” pastāstīja uzņēmumā, piebilstot, ka tāpēc tagad nekādu rindu pēc kurināmā neesot. Kompānijā arī piebilda, ka aptuveni par diviem eiro paaugstinājusies slapjās malkas cena, bet sausās malkas cena palikusi nemainīga.

Arī mežizstrādes uzņēmuma “Krauzers”, kas malku tirgo Kurzemē, kurināmās daļas ražošanas vadītājs Elvis Hermanis, atzina, ka pieprasījums pēc malkas rudenī ir jūtami krities. “Pērnā gada siltā ziema pieprasījumu pēc kurināmā samazinājusi par vismaz 30%,” atzina Hermanis, skaidrojot, ka daudziem palikušas rezerves no pagājušajā gada, tāpēc jauna malka netiekot pirkta.

“Krauzers” pārstāvis arī norādīja, ka lielākoties malka iepirkta agrā pavasarī un vasaras pirmajos mēnešos, tāpēc malkas pirkšanas aktivitāte rudenī bijusi zema. “Viss atkarīgs no laikapstākļiem – ja būs gara un auksta ziema – tad arī pirks,” prognozējot turpmāko pieprasījumu, teica Hermanis.

Viņš arī pastāstīja, ka malkas cenas salīdzinot ar iepriekšējo gadu neatšķiras. Savukārt šķeldas cena kritusies vidēji par 5-15%. Pēc Hermaņa teiktā, to tagad steigšus vajadzētu realizēt, kamēr tās kvalitāte ir laba.

Arī tirdzniecības uzņēmumā “Foer” pastāstīja, ka lielākoties cilvēki malku ziemai jau iegādājušies. Kompānijā arī atzīmēja, ka cenas par kubikmetru malkas ir tādas pašas kā 2013.gadā.

Atbilstoši datubāzes “Lursoft” informācijai, malkas ražotājs “Brosna” pērn strādāja ar 47,8 tūkstošu eiro apgrozījumu un 774 eiro zaudējumiem, savukārt mežizstrādes uzņēmums “Krauzers” 2013.gadā strādāja ar 12,082 miljonu eiro apgrozījumu, bet uzņēmuma peļņa sasniedza 375,5 tūkstošus eiro. “Foer” apgrozījums pērn bija 119,1 tūkstotis eiro, savukārt zaudējumi – 962 eiro.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+