Malkinam 3+2, Krievija sagrauj Zviedriju 0

Krievijas hokejisti piektdien atspēlējās no 1:3 spēles vidū un pasaules čempionāta (PČ) spēlē ar 7:3 uzvarēja Zviedriju cīņā par pirmo vietu Stokholmas grupā.

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Trīs vārtus guva un divas rezultatīvas piespēles izdarīja Krievijas komandas spožākā zvaigzne Jevgeņijs Malkins, kurš izvirzījās vadībā arī rezultatīvāko spēlētāju sarakstā. Līdz spēles vidum zviedri – Ēriks Karlsons, Henriks Zeterbergs un Johans Francens trīs reizes realizēja skaitlisko vairākumu un panāca 3:1. Krieviem izcēlās Aleksandrs Popovs, kurš bija izlīdzinājis 1:1.

Turpinājumā Krievijas izlase guva sešus vārtus pēc kārtas – trīs Malkins, Aleksejs Jemeļins, kurš izmantoja skaitlisko vairākumu, Aleksandrs Perežogins un Deniss Deņisovs. Otrajā periodā abu komandu spēlētāji iesaistījās asumos, taču nopietnākais incidents bija trešajā periodā, kad Dmitrijs Kaļiņins pārsita seju Francenam un saņēma 25 minūšu spēles sodu, bet zviedri tad vēl pie rezultāta 3:5 ieguva skaitlisko vairākumu uz piecām minūtēm, ko izmantot neprata.

Pirmajā dienas spēlē Čehija nepilnu diennakti pēc spēles pret Latviju ar 6:0 sagrāva Itāliju. Tagad S grupā Krievijai ir 15, Zviedrijai 12, Čehijai 11 punkti pēc piecām spēlēm, Latvijai seši, Norvēģijai četri, Vācijai trīs pēc četrām, Itālijai divi pēc piecām un Dānijai viens pēc četrām spēlēm.

Helsinkos mājiniece Somija sākumā izvirzījās vadībā ar 2:0 pret Kanādu, taču pārsvaru nenoturēja. Līdz otrajam pārtraukumam kanādieši bija panākuši izlīdzinājumu 3;3, bet trešajā periodā Evanders Keins un Džordans Eberle guva vēl divus vārtus un uzvarēja ar 5:3.

ASV izlase ne bez pūlēm tikai pagarinājumā ar 3:2 uzvarēja Kazahstānu, kas tika pie pirmā punkta. Pagarinājumā uzvaras vārtus guva Džastins Folks, kam tas bija otrais precīzais metiens šajā spēlē.

Kanādai ir 13 punkti, Somijai 12, ASV 10 pēc piecām spēlēm, Slovākijai un Šveicei abām seši, Baltkrievijai un Francijai trīs pēc četrām, bet Kazahstānai punkts pēc piecām.