×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. novembris, 2014
Drukāt

Maloss: ja Latvija grib uzlabot situāciju, jāiegulda izglītībā

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas priekšsēdētājs Anrī Maloss piedalās preses konferencē pēc tikšanās ar Ministru prezidenti Ministru kabinetā.

Ja Latvija grib uzlabot savu situāciju, izglītībā ir jāiegulda nauda, intervijā sacīja Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas (EESK) prezidents Anrī Maloss (Henri Malosse).

Viņš atzina, ka izglītība maksā daudz, bet, ja ir vēlme sabiedrībā nodrošināt integrāciju, gribam cīnīties pret atstumtības riskiem – vienalga vai tie attiektos uz migrantiem, cilvēkiem ar invaliditāti, sievietēm vai jebkuru citu sabiedrības grupu, ir jānodrošina izglītība un prasmju apguve.

“Mēs varam paskatīties uz veiksmīgākajām Eiropas valstīm un visās kā viens būs redzami lieli ieguldījumi izglītībā,” sacīja EESK prezidents.

Maloss arī norādīja, ka problēmas izglītības jomā nav risināmas tikai ar naudas palīdzību – ir vajadzīgi arī labi projekti, kā arī laba projektu vadība, kas ar šo naudu rīkosies. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka noteiktās jomās Latvijā ir labāka situācija, nekā atsevišķās citās ES valstīs.

“ES pirms kāda laika sāka jaunatnes nodarbinātības programmu, kuras uzdevums ir palīdzēt jauniešiem 18 līdz 25 gadu vecumā vai nu iegūt nepieciešamās zināšanas vai praksi, lai tie spētu veiksmīgi iekļauties darba tirgū. Diemžēl ir valstis, piemēram, Grieķija, kur viss šis pasākums ir apaudzis ar birokrātiju un praktisko rezultātu tikpat kā nav. Tas ļoti labi parāda – pat ja ir nauda, bet nav menedžmenta un politiskās gribas to visu īstenot, tad nekas nesanāks. Tādēļ es biju ļoti priecīgs uzzināt, ka Latvijā šīs programmas darbojas sekmīgi,” tā Maloss.

Jau ziņots, ka Maloss bija ieradies Latvijā vizītē, kuras laikā tikās ar augstākajām valsts amatpersonām un sociālajiem partneriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+