×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
7. jūlijs, 2012
Drukāt

Mālpilī sprādzienā cietušo ēku iedzīvotāji atjaunos daļēji

Foto-LETAFoto-LETA

Mālpilī sprādzienā cietušās ēkas iedzīvotāji nolēmuši ēku atjaunot daļēji – nojaukt divus no visvairāk cietušajiem stāviem ēkas dienvidu daļā un atjaunot pirmā stāva dzīvokļus, aģentūrai LETA pastāstīja daudzdzīvokļu ēkas Mālpils novada Upmales ciema apsaimniekotāja SIA “Norma-K” valdes loceklis Voldemārs Cērps. Iedzīvotāji saprotoši izturas pret to, ka valsts nevar piešķirt līdzekļus, lai viņiem palīdzētu atjaunot visu ēku.

Līdz šā gada oktobrim par ziedojumu kontā saziedotajiem apmēram 2000 latu tiks nosiltināta ūdenssistēma un kanalizācija, lai tā ziemā neaizsalst tajos dzīvokļos, kuros dzīvo iedzīvotāji. Tāpat papildus tiks nosiltināta ēkas ārējā siena.

Iedzīvotāji nolēmuši, ka pēc siltināšanas darbiem par atlikušajiem līdzekļiem tiks meklēta iespēja izstrādāt divu ēkas stāvu nojaukšanas projektu. Tāpat būs nepieciešams uzlikt jumtu tai ēkas daļai, kurā pēc nojaukšanas būs palicis tikai pirmais stāvs. Dzīvokļus remontēs paši to īpašnieki, pastāstīja Cērps.

Kā ziņots, pagājušā gada 16.oktobrī Mālpils novada Upmales ciemā notika sprādziens trīsstāvu dzīvojamā mājā. Sprādzienā tika izpostīta un sagrauta lielākā daļa no 18 ēkā esošajiem dzīvokļiem, un bez pajumtes palika vairāk nekā 30 cilvēku. Negadījumā dzīvību zaudēja seši dzīvojamās mājas iedzīvotāji.

Pastāvēja iespēja atjaunot visu māju, kas aptuveni varētu izmaksāt 135 000 latu. Otrs variants bija nojaukt divus no visvairāk cietušajiem stāviem ēkas dienvidu daļā. Šādā gadījumā paliktu ēkas pirmais stāvs, kuru varētu apdzīvot, tajā būtu četri dzīvokļi. Kā trešais variants bija iespēja, ka ēkas visvairāk cietušo daļu nojauc līdz ar pagraba pārsegumu, ja iedzīvotāji šajos dzīvokļos nedomā atgriezties.

Sprādzienā cietušās iedzīvotāji aprīļa beigās valdībai nosūtīja vēstuli ar lūgumu palīdzēt ēkas atjaunošanā. Iedzīvotājiem tā arī nav izdevies sagaidīt no valdības finansiālu palīdzību ēkas atjaunošanai. Finansiālu atbalstu privātas ēkas remontam nav tiesīga sniegt arī pašvaldība.

Iepriekš iedzīvotāji bija izšķīrušies, ka vēlas ēku atjaunot, taču pašiem tik lieli finanšu līdzekļi nav pieejami.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+