×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
23. oktobris, 2015
Drukāt

Mālpils novadā izglābj trīs metrus dziļā akā iekritušu govi

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Aizvadītajā diennaktī glābēji izglābuši trīs metrus dziļā akā iekritušu govi, aģentūra BNS uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Glābēji informē, ka govs akā bija iekritusi Mālpils novadā. Izsaukumu uz notikuma vietu VUGD saņēmis plkst.08.45. Lai piekļūtu govij, kas atradās akas dziļumā, ar vietējās traktortehnikas palīdzību tika nocelts augšējais akas grods. Ugunsdzēsēji glābēji govij aplika šļūtenes un ar glābšanas automobiļa strēles palīdzību govi izcēla no akas un nodeva saimniekiem.

Savukārt ap sešiem vakarā glābēji devās uz Valkas novadu, kur govs bija iestigusi purvainā grāvī. Sākotnēji ugunsdzēsēji glābēji mēģināja govi atrakt ar lāpstām, bet tas nedeva rezultātus. Pēc tam tika piesaistīta vietējo iedzīvotāju traktortehnika, govij apliktas šļūtenes un govs izvilkta no grāvja.

Šogad ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama jau vairāk nekā 20 govīm, kuras bija nokļuvušas nelaimē un, piemēram, iekritušas akā, iestigušas dubļos vai vircas bedrē, informē VUGD.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD reaģējis uz 28 notikumiem, no kuriem 13 bija saistīti ar ugunsgrēkiem, bet 14 – ar glābšanas darbiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+