Pasaulē
Eiropa

Malta legalizē viendzimuma laulības 16

Foto – huffintonpost.com

Maltas parlaments trešdienas vakarā, par spīti katoļu baznīcas iebildumiem, atbalstījis viendzimuma laulību legalizāciju.

Tādējādi Malta kļuvusi jau par 15.Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti, kurā homoseksuāli pāri pielīdzināti heteroseksuāliem pāriem.

Par viendzimuma laulību legalizāciju balsoja visi parlamenta deputāti, izņemot vienu, kurš norādīja, ka nevar parlamenta durvju priekšā atmest savu reliģisko pārliecību.

Zīmīgi, ka laulības šķiršana Maltā tika atļauta tikai pirms sešiem gadiem.

“Šis ir vēsturisks balsojums. Tas apliecina, ka mūsu sabiedrība kļūst pieaugusi. Mums tagad ir sabiedrība, kurā varam patiesi apgalvot, ka esam līdztiesīgi,” norādīja premjerministrs Džozefs Muskats.

Vienlaikus ar deputātu balsojumu Valletas ielās sākās svinības, kas spilgti kontrastēja ar otrdien notikušo katoļu aktīvistu klusējošo protesta akciju.

Līdztekus ar viendzimuma laulību reģistrāciju jaunais Laulību līdztiesības likums paredz atteikties no tādiem jēdzieniem kā “vīrs”, “sieva”, “māte” un “tēvs”, aizstājot tos ar “dzimtes neitrāliem” terminiem, un tas izpelnījies īpaši asu kritiku.

LA.lv