×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. oktobris, 2013
Drukāt

Maltas premjers: Vidusjūra pārvēršas par kapsētu

Foto: LETAFoto: LETA

A handout image released by the Italian Navy shows immigrants on a boat off the Italian island of Lampedusa, 17 March 2012. Five immigrants from North Africa were found dead on a boat south of the Italian island of Lampedusa, port authorities said on 17 March. Coast guards were dispatched on a rescue mission after receiving an emergency call from the boat, which was carrying dozens of illegal immigrants. Some 52 immigrants, including five women, were found in poor health.

Pēc kārtējā imigrantu kuģa nogrimšanas Maltas premjerministrs Džozefs Maskats sestdien pavēstīja, ka Eiropas ūdeņi Āfrikas tuvumā kļūst par kapsētu.

Pēc viņa teiktā, Malta jūtas pārējās Eiropas pamesta un aicināja Eiropas Savienību rīkoties, lai risinātu imigrantu problēmu.

Kā uzsvēra Maskats, Eiropa līdz šim tikai devusi “tukšas runas”.

“Es nezinu, cik vēl cilvēkiem jānomirst jūrā, pirms kaut kas tiks izdarīts,” sacīja Maskats. “Noteikumi ir jāmaina, nav jautājums, vai tie ir vāji vai stingri, fakts ir tāds, ka šī lieta ir salauzta un tā ir jāsalabo.”

Piektdien desmitiem imigrantu gāja bojā, kad viņu kuģis nogrima pie Maltas krastiem netālu no Itālijas salas Lampedūzas, kur pirms nedēļas līdzīgā traģēdijā dzīvības zaudēja vairāk nekā 300 cilvēku.

Dzīvības zaudējuši vismaz 50 imigranti, kad viņu pārpildītais kuģis apgāzās bangojošā jūrā ap 100 kilometrus uz dienvidiem no Lampedūzas.

Imigranti izmantoja satelīttelefonu, lai brīdinātu par problēmām ar kuģi, taču tas apgāzās, kad viņi sapulcējās pie viena borta, lai pievērstu garām lidojoša lidaparāta uzmanību. Kuģī atradās vairāk nekā 200 cilvēku, lielākoties palestīnieši un sīrieši.

Maltas un Itālijas dienestiem izdevies izglābt ap 200 cilvēku.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+