Dabā
Medības

Mežā atrada zvēra ādas gabalus un galvu: aiztur divus malumedniekus4

Ilustratīvs attēls. Foto AFP/Scanpix/LETA

Ķeguma novadā par staltbrieža nomedīšanu aizturētas divas personas, informē Valsts policija.

13. februārī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirknis saņēma informāciju no Valsts meža dienesta par, iespējams, malumedniecību.

Apskatot apkārtni, policisti atrada meža zvēra ādas gabalus un galvu, tādējādi secinot, ka dzīvnieks pēc nošaušanas turpat uz vietas nodīrāts.

13. februārī likumsargi aizturēja vienu iespējamo vainīgo, savukārt 15. februārī tika aizturēts otrs aizdomās turētais vīrietis. Abu personu – 1980. un 1987. gadā dzimušo vīriešu – dzīvesvietās tika veiktas sankcionētās kratīšanas, atrodot un izņemot divas medību bises, 29 medību patronas, kā arī svaigu brieža gaļu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par nelikumīgām medībām, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai arī īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Abiem aizturētajiem vīriešiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Šobrīd tiek turpināti izmeklēšanas darbi.

Staltbrieža buļļus drīkst medīt no 1. septembra līdz 31. janvārim, savukārt teļus (vecumā līdz vienam gadam) un govis – no 15. augusta līdz 31. janvārim.

LA.lv