×
Mobilā versija
Brīdinājums -11.3°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Ceturtdiena, 22. februāris, 2018
30. oktobris, 2017
Drukāt

Maluzvejnieku bezkaunība: Ventas rumbā izņem murdu ar nēģiem (1)

FotoJet

Naktī no 27. uz 28.oktobri Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļa sadarbībā ar Licencēšanas un atļauju sistēmas biroju rīkoja profilaktiskos pasākumus Kurzemes reģionā.

Lai gan šobrīd vairākās Latvijas ūdenstilpēs ir aizliegta nēģu zveja, maluzvejnieki nesnauž. Lai pārbaudītu, vai netiek veiktas nelikumīgas zvejas darbības, likumsargi veica profilaktiskos pasākumus Kuldīgā, pie Ventas rumbas.

Arī šoreiz, ap pulksten 22.30, likumsargi Ventas rumbā konstatēja vienu murdu, kurā atradās vairāki desmiti nēģu. Notikuma vietā ieradās arī Valsts Vides dienesta darbinieki. Dzīvie nēģi tika palaisti ūdenī, bet murds konfiscēts. Videi zaudējumi netika konstatēti.

Policija atgādina, ka Ventā – no Ventas rumbas 500 metru posmā lejup pa straumi un 200 metru posmā augšup pa straumi zveja aizliegta visu gadu. No 1. februāra līdz 31. jūlijam Gaujā, Ventā, Salacā, Braslā, Irbē, Sakā, Svētupē, Užavā un Lielupē aizliegta nēģu zveja. Pārējās upēs, kurās atļauta nēģu zveja, lieguma darbības termiņš ir no 1. februāra līdz 31. oktobrim. Daugavā nēģu zvejas liegums – no 1. maija līdz 31. jūlijam. Nēģu zvejas lieguma laikā sods par katru nozvejotu nēģi ir 40 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. cik sev paņēma

Draugiem Facebook Twitter Google+