×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
8. maijs, 2016
Drukāt

Mamikins 9.maijā pie Uzvaras pieminekļa iecerējis vākt parakstus par nepilsoņu tiesībām vēlēt EP (20)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Andrejs Mamikins (S) iecerējis 9.maijā pie Uzvaras pieminekļa vākt parakstus par nepilsoņu tiesībām Latvijā vēlēt EP.

Līdz šim par tiesībām nepilsoņiem vēlēt EP parakstījušies aptuveni divi tūkstoši cilvēku, aģentūrai LETA apstiprināja Mamikins. Viņš gan norādīja, ka parakstus paralēli vāc arī viņa kolēģe Tatjana Ždanoka, taču to, cik viņa savākusi, viņš nemācēja sacīt.

Deputāts atzina, ka Briselē, kur arī norisinās parakstu vākšana, parakstījušies “vairāki desmiti” cilvēku, lielākoties tie, kuri strādā EP. Viens no petīcijas parakstītājiem strādājot arī Eiropas Komisijā (EK).

Mamikins arī atklāja, ka parakstu vākšana norisināsies Liepājā, kā arī panākta visu nepieciešamo formalitāšu saskaņošana, lai tas tiktu darīts arī Daugavpilī, kur, iespējams, tikšot uzstādīta arī telts.

Paralēli tam politiķis iecerējis vākt parakstus 9.maijā pie Uzvaras pieminekļa. Tur gan telts netikšot uzslieta, taču, kā izteicās Mamikins, viņam neviens neliedzot pašam apstaigāt teritoriju, lai paveiktu iecerēto. Visu pasākuma norises laiku Mamikins gan nepiedalīsies parakstu vākšanā, jo vakarā esot jālido uz Strasbūru.

Politiķis arī pastāstīja, ka parakstīties par nepilsoņu tiesībām piedalīties EP vēlēšanām varētu arī Rīgas mērs Nils Ušakovs (S), kurš kopumā atbalstot šādu ideju, tomēr politiķis nemācēja teikt, vai tas tiešām tiks darīts.

Jau ziņots, ka Mamikins gatavojas iesniegt petīciju, kam varētu sekot noklausīšanās. “Ja tas ies cauri Lūgumrakstu komitejā, sekos obligātas debates, tad jau arī plenārsesijā kāds lēmums tiks pieņemts,” sacīja politiķis. Viņš apgalvoja, ka mērķis nav ļaut Latvijas nepilsoņiem piedalīties EP vēlēšanās Igaunijā un otrādi. “Mērķis ir radīt iespēju piedalīties EP vēlēšanās savā valstī, un tas jau ir reāli,” uzskata deputāts.

Petīciju varot parakstīt visi pastāvīgie Latvijas un Igaunijas iedzīvotāji neatkarīgi no pavalstniecības. To izdarīt varot Mamikina birojā, kas atrodas Rīgā, kā arī sūtot e-pastu uz viņa biroja elektronisko adresi.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Mamikins dabūjis “C.U.”no Putina,dabūt EP vairāk SC deputātu,kuri faktiski ir Putina varas pārstāvji iz SC sagrābtās Latvijas.Un man kāds grib iestāstīt,ka krievi ir lojāli Latvijas valstij? Vai tāds ir Ušaks ,kurš godā savu dzedu,kurš okupēja LV vai citu Eiropas valsti.Kaut ko drausmīgāku grūti iedomāties,jo viņš ir okupantu pēctecis,kurš ne kā ES valsts GALVASPILSĒTAS !!! mērs atzīmē kara beigas ne kā ES pilsonis,bet kā Krievijas krancis – ne 8.maijā,bet 9.maijā ,tieši Latvijas un Rīgas OKUPĀCIJAS dienā.Ja viņš būtu pie pilna prāta un saPRASTU latviešu sāpi un vēsturi,viņs tā nedarītu,bet to jau viņš nekad nedarīs.Mūsu Potjomkina sādžas valdība ļauj Ušakam ņirgāties par VALSTI un PAMATTAUTU !!!

 2. Vai kads ir liedzis tiesibas nepilsoniem parvakties uz turieni kur bus pilsoni vai iegut LR pilsonibu?

 3. Izskatās…., ka nes vaIņagus SAVAM kapam, būtu jau labāk dzīvi braukuši uz savu tēvzemi pie saviem SVOJAKIEM…tur varētu saviem noderēt,,,,

 4. Es ierosinu parakstu vākšanu par nepilsoņu, tātad – nelojālu cilvēku Latvijas, un arī visu nelatviešu, bet nelojālo pilsoņu, kuriem Latvija ir par apgrūtinājumu, ieskkaitot ES deputātus un saskaņiešus , izsūtīšanai uz Sibīriju, lai apgūst ceļinu, tur būs viņiem labāk, lai izstaigā latviešu iemīdītās takas un apkopj latviešu kapus, ko nomērdēja badā krievu komunisti.

 5. Mamikin, savāc visus savus nepilsoņus, kuriem .. prātiņš, ja nevar iemācīties valsts valodu, un visus sev līdzi uz Briseli, kā politiskajiem bēgļiem, tur varēsiet visi kopā dziedāt častusškas un dzert šņabi. Neaizmirsti visiem nopirkt vīzes un ušankas, lai ziemā siltāk, pats sev arī, tās Tev labi piestāvēs, kā ES deputātam no krievijas, ko tas dod, ka tev ir LR pilsoņa pase, ja pats esi ar visām četrām krievijā pie putnu ērgļa.

 6. Tēvuzeme aicina MĀJĀS !….PIE SAVĒJIEM-SVOJAKIEM

 7. Lai stiprie Magi Tur…veikli nosūta Zemes Bezdvēseles un Bezsirdsapziņas būtnes …un tūlīt, Lai Zeme var uzelpot….

 8. Tēvuzeme aicina mājās…

 9. Lai stiprie Magi Tur…veikli nosūta Zemes Bezdvēseles un Bezsirdsapziņas būtnes …un tūlīt, Lai Zeme var uzelpot….

 10. pilnīgi aprobežots, nesaprot, ka tas nebūs leģitīmi

 11. Eiropas parlamentā jābūt arī sīriešiem un eritrejiešiem!

 12. Kā var nepilsoņi vēlēt? Kuras valsts pilsoņi viņi ir, tur arī lai vēlē. Mamikins labi apvēlīes Eiropas maizē.

 13. Kur paliek manas tiesības dzīvot Latvijā bez no Krievijas salīdušo okupantu, kolonistu un šo noziedznieku pēcteču klātbūtnes?

 14. Latvijas Republikas pilsone Atbildēt

  Kamēr pastāv Latvijas Republika, tas nav iespējams. Ja man būtu reāla vara šai valstī, es Mamikinam par tādu ideju automātiski (bez tiesas un diskusijām) atņemtu Latvijas Republikas pilsonību un Eiropas Savienības deputāta mandātu. Un izsniegtu nepilsoņa (NEP) pasi.

 15. Latvieši lausies šīm darbībam… .

 16. Mammikiņ, seko Girsam ! Atbildēt

  Tu esi ekstrēms krievu nacionālists, tava vieta ir Krievijā, nevis Latvijā.

 17. ja varēs vēlēt EP, tad jau Saeimu arī un tad jau referendums par pievienošanos Krievijai arī? Tas pēc rangu līdzības… Kāda tad nozīme pilsonībai?

 18. letiņš, vienkārši letiņš Atbildēt

  Andrej – tie, kas GRIB vēlēt, iegūst pilsonību. Tie, kam nepilsoņa statuss šķiet morāli vai materiāli izdevīgāks, to glabā kā acuraugu Tādēļ gribu pajautāt – А НАХУЯ попу гармонь ?

Draugiem Facebook Twitter Google+