×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. maijs, 2015
Drukāt

Mamikins Eiropas Parlamentā aicinājis glābt Latgali (32)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins.

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Andrejs Mamikins (S) savas uzstāšanās laikā EP latgaliski rosinājis glābt Latgali.

Uzrunājot klātesošos, Mamikins norādīja, ka risinot globālas problēmas, nedrīkst aizmirst par reģioniem, kuri ilgstoši atrodas smagajā ekonomiskajā depresijā.

“Latgales reģions atrodas Latvijas austrumos. Latgales tautai ir sava valoda un savas skaistas senas tradīcijas. Kopš 2004. gada, kad Latvija iestājās Eiropas Savienībā (ES), Latgales iedzīvotāju skaits samazinājās par 15%,” skaidroja deputāts, piebilstot, ka jaunās ģimenes masveidīgi spiestas pamest reģionu.

Kā galveno problēmas iemeslu Mamikins minēja “milzīgo bezdarbu, jo Latgalē ir vislielākais bezdarba līmenis visā Baltija”, piebilstot, ka 18,5% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem nevar atrast darbu. “Puse no tiem ir ilgstošie bezdarbnieki,” sacīja deputāts.

Lai palīdzētu radīt jaunās darbvietas Latgalē, Mamikins norādīja, ka ir nepieciešams nopietns ES finansiālais atbalsts. To var izdarīt, gan izvirzot pareizas prioritātes esošā budžeta ietvaros, gan izstrādājot priekšlikumus nākamajiem budžetiem, uzskata deputāts.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. precizēšanai, bieži vien sakot “latgalieši” ir domāti visi reģiona iedzīvotāji, nevis tie, kas ir reāli latgalieši arī ikdienā pēc valodas, tradīcijām utt.

 2. ................... Atbildēt

  no kontrabandas, slinkuma, alkaholisma, nekaunības, stulbuma……………………..IR LAIKS

 3. Mammikiņš ir viltīgs Atbildēt

  Tie viltīgie krievnacisti (otrs ir Ušakovs) ir tie bīstamākie.

 4. Dažus teikumus izzubrījis latgaliski un noskaitījis no EP tribūnes. Latgaļu aizstāvis! Latgalē dzīvo gudri cilvēki, kurus uz tāda “fuflo” nepaņems. Dabīgi, ka Latgalē daudz ko nāksies risināt, bet ne jau Mamikins tur būs karognesējs vai risinātājs.

 5. Gudrinieks krievs grib atdaliit Latgali no Latvijas, pievienot to Krievijai un paarkrievot. Taa tas notika ar latgalju austrumu apgabaliem liixdz pat Mudei (Veljikaja luki)- . Viltiigi ir tie krievi un nekrietni!

 6. Kārlis Dziedātājs Atbildēt

  es gan žurnālistam Andrejam Mamikinam piekrītu nessen biju savā dzimtajā Pleskavā un Alūksnē es domāju ,ka Andrejam Mamikinam ir pilnīga taisnība un ,ja Krievija uzbrukss ,tad Latvijas valsts beigs pastāvēt un būs laba impērija Krievijas impērija ,kurā dzīvošu cepuri kuldams kaut Andrejs Mamikins Eiropas Parlamentā tiktu ievēlēts uz vēl vienu termiņu un slava Aleksandram Gapoņenko par to cik daudz šis cilvēks ir Latvijas Labā darijis un es Kārlis Dziedātājs centīšos panākt lai Dolgopolovs kļūtu par Latvijas valsts prezidentu man ir apnicis ,ka manī tiek ieaudzināts fašisms vēl pie tam tāds fašisms ,ka man Kārlim Dziedātājam nav savu domu un es nevaru kalpot Krievijai tādēļ arī šoreiz atbalstīšu partiju PCTVL

  • Vai tiešām grūti saprast, ka tādiem mamīkiniem tikai gribas atdalīt Latgali no Latvijas.Viņam ir iespējas atbalstīt Latgali, bet labāk sanaidot šo reģionu ar pārējo Latviju.
   Dziedātājs godam ir nopelnījis vietu Putina korī, tā kā brauc vien uz savu dzimto Pleskavu.

 7. Latgalietei taisnība. Liela taisnība …

 8. Latvija jāglābj no mamikiniem. Ja tev ir zeme sava, veselība un galva uz pleciem un griba strādāt bezdarbs nedraud.

 9. Latgaliešu dialekts Atbildēt

  Latgaliešu dialekts nav valoda. Latviešu tautai ir viena oficiālā valsts valoda un tā nav krievu.

  • aizveries chivli !LATGALJU VALODA NAV KRIEVU VALODA!iegaumee-taa ir valoda ar kvalitaates ziimi,kuru chivli noniecina ,

  • Ņemot vērā, ka latviešu valoda pamatā ir cēlusies no senās latgaļu valodas, drīzāk to varētu saukt par latgaliešu valodas dialektu, nevis otrādi. Kā, Tavuprāt, reaģētu, piemēram, angļi, ja kāds viņu angļu valodu atļautos nodēvēt par amerikāņu angļu valodas dialektu?

   Runājot par Mamikinu, cerams nav Lindermana gadījums, kad kāds krievvalodīgo lobētājs cenšas izlikties par visas Latgales aizstāvi.

 10. CITĀTS: “Latgales tautai ir sava valoda un savas skaistas senas tradīcijas”. LAIKAM RUNA IET PAR TO APSPIESTO DAĻU, KURA REFERENDUMĀ NEIEGUVA KRIEVU VALODAI OTRĀS VALSTS VALODAS STATUSU.

  • Jūsu zināšanai Latgalē dzīvo arī daudz latgaliešu, kuri runā latgaliešu valodā un nav balsojuši par kādu citu valodu!

   • Latvijas valstī latviešu valoda tautības vieno un vienos. Seperātisti ir īslaicīga, nenozīmīga parādība, arī Ukrainā.

 11. Radīt darba vietas jau var, bet kas tur strādās? Mamikins vai? Kāpēc tad 20 gadus gaida un neko nedara? Pametāt padomju laikos savas mājas un salaidāt tur krievus un tad tagad tie kā latgaļi kliedz par apspiestību. Ja Ulmaņu laikos Latgalē ļaudis gribāja strādāt un arī daudz saniedza, tad tagad kontrabandas cigaretes, spirtiks un degviela.

  • Padomju gados spirtika u.c. nebija ne tirgos, ne mājās. Arī tad cilvēki strādāja. Arī tagad strādā savās piemājas saimniecībās, bet algota darba te praktiski nav. Kāpēc tauta ar sentimentu atceras padomju gadus? Tāpēc, ka bija DARBS! Ne jau tādā izpratnē, ka dari vienalga ko, ka nestrādā – tātad slaists, NĒ, BET TĀDĀ IZPRATNĒ, KA VARĒJA NOPELNĪT ALGU. Lai cilvēks izdzīvotu, skolotu bērnus, ir spiests braukt pēc tās degvielas un spirtika, ne jau savas patikas pēc brauc.

   • Padomju laikos algu maksāja neatkarīgi no tā vai tu strādā vai pa krūmiem dzersties. Pirms diviem gadiem gulēju slimnīcā kopā ar 4 latgaļiem. Tikai pie ārstu apgaitas uzzināju ka tie skaitās latvieši, jo runāja savā starpā tikai par kontrabandu un pie tam tikai krieviski.

 12. mamykin, naaiztīc Latgali, nāasi tu te ņi vīnam vādzeigs, kremļa halops taids!

 13. būt labi, ja reģiona pārstāvis atnestu savam novadam naudu attīstībai – tas būt skaisti. Tikai vairs jau neticas, ka tāds ir kampaņas mērķis…. viens Eiroparlamenta deputāts no Latvijas, maldīgi patīkamā uzvārdā Mirskis, nemitīgi tērē ES naudu pretvalstiskai darbībai un reklāmai sociālajos tīklos un gluži neslēpti pārstāv tieši Krieviju un tās intereses, apņirdzot kā ES, tā Latviju gan no Krievijas TV ekrāniem, gan speciālos politiskos “labdarības” pasākumos Latvijā

 14. Klasisks separātisma scenārijs – vispirms iestāstīt latgaļiem, ka viņi nav vis latvieši, bet gan ir pavisam cita tauta. Pēc tam iegalvot, ka latviešu tauta apspiež latgaļu tautu, jo viņu valoda netiek atzīta kā oficiālā valstī. Pēc tam uzsvērt, ka Latgale ir ekonomiski novārdzināta, radot mājienus, ka tas viss arī ir latviešu tautas etniskā diskriminācija pret latgaļu tautu. Rezultātā latvieši tiek kūdīti viens pret otru ar emocionālām svirām. Kas ir stratēģiski austrumu kaimiņam ļoti izdevīgi, ņemot vērā Latgales ģeogrāfisko izvietojumu un tuvību Pleskavas divīzijas dislokācijas vietai. Tas, kūdītājiem (Lindermanis, Gapoņenko, Mamikins utt.) pašam nav nekāda sakara ar latgaļiem, nav svarīgi, galvenais ir izvēlēties pareizās metodes manipulēšanai. Gerasimova militārās doktrīnas izmantošana reālajā dzīvē, mūsu pašu valstī, mūsu pašu tautā.

  • Izskatās, ka neesat dzīvojis Latgalē, ja runājat, maigi sakot, aplam. Un šis deputāts mamikins esot runājis latgaliski! Iemācieties jūs runāt latgaliski, tad sakiet, ka Mamikinam nav nekāda sakara ar latgali.
   Esmu latgaliete. Lepojos ar to, arī ar to, ka protu šo valodu, protu rakstīt latgaliešu rakstu valodā, pārzinu latgaliešu literatūru… Un mani dažkārt aizskar komentāri, kas pauž uzskatu – Latgalē dzīvo vien Saskaņas un Maskavas piekritēji, kas neko nesaprot no mūsdienu pasaules, ģeopolitiskās situācijas u.t.t. Ja mēs esam nabagi un lielākoties bezdarbnieki (strādājam tikai iztikai pašu saimniecībās, kur no ienākumiem turīgs nepaliksi), tad nelieciet starp mums un turīgajiem Rīgas (te domāju arī Pierīgu) ļaudīm domuzīmi ne politikas izpratnē, ne attieksmē pret valsti. Tāpat mani aizskar, ka latgaliešus uzskata par sliņķiem. Mēs strādājam, lai varētu paēst un varbūt šo to pārdot, bet vairāk ne, jo lielais tirgus – Rīga – no mums ir tālu, neatmaksājas savu produkciju tik tālu vest, jo tad sanāks nevis peļņa, bet zaudējumi.

   • Nu re, var labi redzēt, kā cilvēki emocionāli reaģē, nespējot un arī nevēloties caur savām emocijām saskatīt, kā ar viņiem manipulē profesionāļi. Emociju ietekmē viss sajaucas vienā kamolā. Visi, kuri neraud līdzi, uzreiz šķiet ienaidnieki, tiek pretnostatīti [Rīgas un pierīgas iedzīvotāji]. Bet profesionāļiem tas tikai ir vajadzīgs – tādas ‘latgalietes’, kurām vispirms ir emocijas, pēc tam klišejas, un tikai pēc tam [ja vispār ir] nāk racionāla sapratne par situāciju kopumā.

    • Katrs par dzīvi un pasauli spriež pēc savas skatu prizmas. Ja ikdienā redzi nabadzību un bezdarbu ik uz soļa, tad nekāds utopisks rozā skats uz dzīvi nerādās. Ja vēl paklausās TV, palasa presi, vemt gribas no tā idilliskā pasaules atainojuma, no it kā esošās labklājības un ekonomiskā uzrāviena, kas it kā esot Latvijā. Kur Latgales laukos kaut kas tāds ir? Piekrītu aktierim Andrim Bērziņam, kurš RĪGA TV 24 teica, ka agrāk pa radio klausījies Amerikas balsi, tagad – lai saprastu kopsakarības, – Krievijas masu medijus. Es gan diemžēl tos nedz skatos, nedz klausos, jo nesanāk nopirkt tās Lattelecom pakas. No Tv vislabāk (objektīvāk) info sniedz Rīga TV24, pārējās – dikti rožaini par labu valdībai vai kādam citam, neredzu dažādību viedokļu izklāstā. Un nevajag kritizēt kaimiņvalstis, jo nav jau ar ko lepoties pašiem…

   • Bet Jūs taču pati esat Saskaņas un Maskavas polītikas atbalstītāja – to var secināt no Jūsu komentāriem . Droši vien Latgalē ir vietas un cilvēki , kurus pārņēmusi depresija , bet citviet Latvijā arī var šādus cilvēkus sastapt . Es nedzīvoju Latgales novadā , taču gandrīz katru gadu ar bērniem un mazbērniem ceļojam pa šo skaisto zemes stūrīti un vienmēr esmu saticies ar veiksmīgiem un optimistiski noskaņotiem cilvēkiem . Pilsētas Latgalē , tāpat kā visā Latvijā , ir glītas un sapostas , arī lauki un pļavas ir sakopti , protams , ar izņēmumiem , kā tas ir visur . Bet Mamikinam kā kremļa sponsorētas partijas loceklim ir pienākums sēt naida un neuzticības sēklu Larvijā . Attiecībā uz jums – tas viņam , diemžēl , izdevies .

   • Pati redzēju Mamikina uzstāšanos Atbildēt

    “Un šis deputāts esot runājis latgaliski!” Jā, viņš šo runu nolasīja no lapas, uz kuras bija skaisti uzdrukāts gatavs tulkojums latgaliešu dialektā. Nemāk viņš šajā dialektā runāt. Brīžiem izklausījās kā tā pati viņa lauzītā latviešu valoda ar krievu akcentu.

 15. Maldina klausitajus tos dzenot “valodas” purva – rajona ipatneja izloksne un vardu krajums nav valoda tas klasiska nozime bet drizak, ka t. dz. tas pieminets ” labrit, Dievs palidz, ta mana pirma valodina.”

  • Izskatās, ka Jums pilnīgi nav nekādas saprašanas ne par Latgali kā reģionu, ne par tās rakstu valodu, ne izloksnēm, ne rajoniem. Žēl, ka tā. Bet tāpēc jau nav jāizsaka maldinoši komentāri, ja nav sajēgas par šiem jautājumiem, līdz ar to maldinot arī pārējos.
   Paldies deputātam par drosmi un atklātību, ka runā par šo ŠAUSMĪGO nabadzību un bezdarbu, kas latgaliešus dzen postā un izmisumā. Cik ilgi cilvēki var dzīvot bezcerībā un trūkumā, jau 20 gadus gaida un cer, ka beidzot valstī sāks runāt un domāt par šo reģionu, bet nekā… Kaut kādām gan programmām piešķir līdzekļus, bet tie jau aiziet veiklu darboņu kabatās, nevis tautas labā, kas kur sēdējusi pirms 20 gadiem, tur arī sēž – bezcerības purva malā.

Draugiem Facebook Twitter Google+