×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
14. marts, 2017
Drukāt

Mamikins izpelnās nopēlumu no savas EP politiskās grupas par viesošanos pie Asada (9)

Foto LETAFoto LETA

EP deputāts Andrejs Mamikins.

No “Saskaņas” ievēlētā eiroparlamentārieša Andreja Mamikina braucienu uz Sīriju, kur viņš tikās ar šīs valsts prezidentu Bašaru al Asadu, nopēlis viņa pārstāvētās Eiropas Parlamenta (EP) politiskās grupas “S&D” (“Sociālisti un demokrāti”) viceprezidents ārlietu jautājumos Viktoru Boštinaru.

Paziņojums “S&D” mājaslapā parādījās šodien, vairākas stundas pēc tam, kad “LA” lūdza EP otrās lielākās politiskās grupas – “S&D” komunikācijas vadītājai Utai Tutlīsai skaidrot, vai A. Mamikina vizīte bijusi saskaņota ar “S&D” vadību un vai tā varētu būt pretrunā ar grupas politiskajām nostādnēm.

Sarunā ar “LA” pusdienlaikā grupas preses pārstāve atbildēja, ka “S&D” gatavojot paziņojumu, un nojaušams, ka šis jautājums bijis diskusiju objekts “S&D” grupā, bet pēc izplatītā paziņojuma var spriest, ka par A. Mamikina vizīti Sīrijā aktīvi interesējušies arī starptautiskie mediji.

Vēlāk “LA” atbildi sniedza “S&D” preses pārstāvis Tims Alens uzsverot, ka “S&D” neesot bijusi iepriekš informēta par A.Mamikina vizīti.

“Mēs pilnībā nosodām šādu vizīti, un tā nekādi nepārstāv “S&D” pozīciju,” piebilst T. Alens, aicinot plašāk ar “S&D” nostāju iepazīties grupas šodien izplatītajā paziņojumā.

Tajā V. Boštinaru uzsver: “Neliela skaita EP deputātu dalība delegācijā Sīrijā, kurā notika arī tikšanās ar esošā režīma pārstāvjiem, ir nopeļama, un tā nekādi nepārstāv mūsu grupas pozīciju, kura pastāvīgi ir pausta visos EP oficiālajos dokumentos.”

“S&D” viceprezidents uzsver, ka politiskās grupas pozīcija Sīrijas jautājumos vienmēr bijusi skaidra un nelokāma. “Mēs stāvam līdzās Sīrijas tautai un atbalstām Eiropas Komisijas viceprezidentes, ES Augstās pārstāves ārlietās un drošības politikā Federikas Mogerīni centienus pēc iespējas ātrāk sākt izlīgšanas procesu, veikt uzticamas politiskās pārmaiņas un Sīrijas atjaunošanu,” piebilst V. Boštinaru.

Viņš uzsver, ka papildu tam “S&D” turpina stingri nosodīt kara noziegumus un zvērības Sīrijā, kuras veikuši dažādi spēlētāji, ieskaitot Asada režīmu pret viņa paša tautu.

“Mēs uzskatām, ka ilgtspējīgas nākotnes veidošanas procesam Sīrijā jānotiek, veicot izmeklēšanu un kriminālvajāšanu saistībā ar visiem atbildīgajiem par kara noziegumiem, un tam ir jānorit atbilstošā un objektīvā krimināltiesā,” rezumē V. Boštinaru.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. kā saka – štrunts, galvenais, ka Putinam patika

 2. Kārtējais pierādījums, ka Urbanoviča partija ir Putina 5. kolona.

 3. Vecai ir Maskavas čekas maisos tapēc tik “varens”.Vai tu re,kad SC sagrābs varu Latvijā,Mamika tiks par ārlietu ministru.Ždanoka par VDK plintnieci un sakarnieci ar Kremli.Te būs drausmīgāk kā DNR un LNR.

 4. Radniecīgas dvēseles.Vai te jāšaubās par Mamikina nelojalitāti pret Latviju? Pilsonību jāatņem,lai brauc kalpot Putinam no Krievijas.

 5. nu tad arī būsiet nolēdēti paaudzēs, kādi arī esiet….. Asads ir suverēnas valsts vadītājs un nav spitālīgais… jebkurā gadījumā tas,ar ko viņš ticies, izraisa cieņu

  • to pārsvētītajam Atbildēt

   Tu jau esi nolādēts,jo šķiet zaudējis veselo saprātu.Asads nogalējis miljoniem savu līdzpilsoņu un bērnu,tas pielīdzināms Staļinam,bet tu par bendes cieņu.Slims tu esi,Nirnbergas cienīgs.

  • kāda jēga šeit atstāstīt kremļa propagandu?

Draugiem Facebook Twitter Google+