×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
2. aprīlis, 2018
Drukāt

Mamikins nonācis “lielu pārdomu laikā” par politisko nākotni (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Andrejs Mamikins pašlaik ir nonācis “lielu pārdomu laikā” par savu politisko nākotni, aģentūrai LETA apgalvoja deputāts.

“Šobrīd man ir liels pārdomu laiks, ko politiski darīt. Var dibināt sabiedrisku organizāciju un uz tās bāzes partiju? Bet saprotu, ka tā nevarēs piedalīties gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. Katra partija tomēr eksistē, lai būtu pie varas gan Eiropas līmenī, gan pašvaldību un nacionālā līmenī. Manā skatījumā norma, ka vēlēšanās drīkst piedalīties tikai tās partijas, kas dibinātas gadu pirms Saeimas vēlēšanām, ir absolūti nedemokrātiska,” teica deputāts.

Politiķis skaidroja, ka šī gada janvārī un februārī uz viņa biroju atnākuši daži simti cilvēku, kuri tikuši apzināti un piereģistrēti. Tāpat daudzi izrādot interesi, rakstot viņam personīgi, viņa birojam un internetā. Mamikins uzsvēra, ka dokumenti sabiedriskās organizācijas izveidei ir praktiski gatavi, tomēr deputāts par organizācijas izveidi vēl nav pārliecināts, norādot, ka šobrīd viņa dzīvē esot lielu pārdomu laiks.

Eiroparlamentārietis vērsa uzmanību, ka līdz partijas “Saskaņa” kongresam pērnā gada 9.decembrī nav domājis, ka vairs nebūs “Saskaņas” biedrs. Viņš norādīja, ka tagad, ja būtu gatavs dibināt savu partiju, viņam būtu jāgaida pieci gadi līdz aiznākamajām Saeimas vēlēšanām, lai šī partija tajās varētu piedalīties, kas, pēc Mamikina domām, ir nedemokrātiski.

“Man ir liels pārdomu laiks, ko darīt savā dzīvē tālāk – visu pamest, vai tomēr nopietni sarunāties ar visiem spēkiem, kas gatavi aizstāvēt ne tikai nacionālās minoritātes, bet arī nabadzīgus cilvēkus. Šī sociāldemokrātiskā vai sociālistiskā niša ir absolūti brīva un kreisā alternatīva Latvijā joprojām neeksistē, jo “Saskaņa” ir liela biznesa projekts un buržuāziska partija. Zinu, ka nelatvieši ir ļoti vīlušies “Saskaņā”,” pauda eiroparlamentārietis.

Pēc pēdējā “Saskaņas” kongresa deputāts nolēmis, ka ies prom no politikas, jo viņam apnikuši partijas valdes priekšsēdētāja Nila Ušakova meli, “Saskaņas” divkosība un bezkaunība, kā arī nodevība, ko šī partija esot veikusi pret saviem vēlētājiem. Viņš vērsa uzmanību, ka 90% partijas vēlētāju ir tā saucamās nacionālās minoritātes, kuras sagaida, ka partija būs garants viņu interešu aizstāvībai. Tomēr, piemēram, saistībā ar likuma grozījumiem par pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā, trešdaļa “Saskaņas” deputātu nav balsojusi “pret”.

Taujāts, vai viņš pieļauj iespēju kļūt par Tatjanas Ždanokas vadītās “Latvijas Krievu savienības” (LKS) premjera amata kandidātu gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, viņš skaidroja, ka tā vēl ir tāla perspektīva, piebilstot, ka zinot vairākas spilgtas personības, kas varētu kļūt par premjeru.

“Krievu vēlētāju vidū valda tas pats, kas latviešu vēlētāju vidū – neticība politiķiem, apātija un bezcerība. Ja mēs varēsim šo apātiju kaut kādā veidā mainīt vai koriģēt, un ja jutīšu, ka cilvēki joprojām tic valstij, tad ir iespējams mainīt politisko vidi. Kopumā man tomēr ir nelabas sajūtas, sākot ar gaidāmo Eiropas Savienības finanšu līdzekļu samazinājumu un iztrūkumu tuvākajā desmitgadē un beidzot ar cilvēku neticību varai,” teica Mamikins.

Eiroparlamentārietis arī skaidroja, ka bija gatavs nolikt EP deputāta mandātu, tomēr ir pārliecināts, ka “Saskaņas” deputāts Boriss Cilevičs, kas EP ieņemtu Mamikina vietu, necīnītos par nepilsoņu tiesībām, bet cīnītos par sankciju pastiprināšanu pret Krieviju. Tāpat Cilevičs neesot balsojis arī pret likuma grozījumiem par pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Šis smaida kā maijā dzimis sivēns.

 2. Vova Vlaģimīrovič Atbildēt

  Ko tas Mammikiņš te muld ! Manā valstī tauta mani mīl un zina ka es viņus vedu uz gaišu nākotni !

 3. Vai šo cilvēku nesauc – MAMĪKINS ?

 4. “tovarišč” Mamikin : cieni valsti kurā dzīvo.Nedomāju ka pārvācoties uz Krieviju, tev tur būs labāka dzīve

 5. go home Ivan!

 6. Vai ta mammikins ir krievs? Lieldienās šitie raksti par visādiem šnobeļiem ir galīgi garām!

 7. Atkritumiem vieta ir miskastē!
  Tur arī jādodas!
  Nesaprot, ka laiki izmainījušies!

 8. Kā es viņu saprotu, – tādos gados pieņemt lēmumu par apgraizīšanos un pievienoties LKS nav viegli .

 9. Mamikina kungs ES jums iesāku kandidēt Putlera domē nevis eiro padomē!

 10. Arī šis kremļa iedvesmotais ir izvilcis par aizsegu sociāldemokrātiju. Pastāv pamatotas aizdomas, ka šim indivīdam par tās būtību ir visai miglains priekšstats.
  Viņa galvenais uzdevums darboties Krievijas interesēs kaut vai šķeļot Latvijas sabiedrību, kas Putinam ir izdevīgi, tāpat kā viņam ir izdevīgi šķelt Eiropu kopumā. Iesākumā – vērsties pret Latvijas Satversmi.
  īpaši jautājumā par valsts valodu.
  Arī Mamikins okupantus, masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušos un viņu pēctečus iekļauj minoritāšu kategorijā, kaut gan NAV viņi nekāda minoritāte.
  Minoritāte bija tie krievi (tāpat kā poļi, lietuvieši u.c.), kuri Latvijā ieradās pirms okupācijas normālas migrācijas rezultātā, bez kuras neviena valsts neiztiek un tas nav arī vajadzīgs. Taču ne jau tie, kuri ieradās krievu tanku aizsegā un Hruščova noteiktās pārkrievošanas politikas rezultātā.

Draugiem Facebook Twitter Google+