×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
6. jūlijs, 2016
Drukāt

Mamikins prasa vērtēt iespējamu etniskā naida kurināšanu Latvijas Radio (11)

Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins.Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins.

Foto - LETA

Eiropas parlamenta deputāts Andrejs Mamikins (“Saskaņa”) vērsies Ģenerālprokuratūrā ar iesniegumu, kurā lūdz uzsākt kriminālprocesu pret Latvijas radio žurnālistu Aidi Tomsonu par nacionālā, etniskā naida vai nesaticības izraisīšanu.

Mamikins grib vērst uzmanību uz LR1 programmas “Brīvais mikrofons” saturu, kas bija klausāms radio ēterā 2016.gada 4.martā plkst.12.45. Programmas pirmajā minūtē un 45.sekundē žurnālists Tomsons nolasīja tiešajā ēterā klausītāja Zigurda e-pastu.

“Viss, ko jūs stāstāt [tēma par kailgliemežiem, kas tika apspriesta agrāk raidījumā] pārnesiet uz to, kas notiek Eiropā ar bēgļiem, vai tiešam nesaskatāt asociācijas? Ātri pielāgojas, daudz ēd, nomāc vietējas sugas, lai iedzīvotos (žurnālista smiekli). Ko darīt? Ļauties vai lietot repelentus un indes pastiprinātā daudzumā? Tikai dabas norises nepakļaujas stulbo politiķu teorijām un tikai pasakiet, ka tā tas nav!” tika pausts sūtījumā.

Mamikins uzskata, ka šie izteikumi ir vērsti uz nacionāla, etniska naida vai nesaticības izraisīšanu. “Piedāvājums iznīcināt kādu cilvēku grupu, nav svarīgi, kāda formā tas izteikts, nav pieļaujams! Tā rīkoties ir amorāli un nosodāmi. Šāds aicinājums tika izteikts radio ēterā un to varēja dzirdēt plaša auditorija,” uzskata Mamikins.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka jūnijā Nacionālās apvienības deputāts Edvīns Šnore ar iesniegumu vērsās Ģenerālprokuratūrā, lūdzot izvērtēt LR4 9.maijā izskanējušo aicinājumu iznīcināt tos 12 tūkstošus Latvijas iedzīvotāju, kuri parakstījušies par Uzvaras laukuma Rīgā atjaunošanu tā vēsturiskajā veidolā.

Kāda zvanītāja ēterā izteikusies “Man liekas, daudz vieglāk ir iznīcināt tos 12 tūkstoš cilvēkus, kuri parakstījās, nekā pieminekli”. Reaģējot uz šo frāzi, LR4 raidījuma vadītāja Jermakova rezumēja: “Nu redziet, cik spēcīga aizstāvība ir mūsu piemineklim”. LR atvainojās par žurnālistes izteikumiem, kā arī atzina, ka viņa pārkāpusi medija Ētikas kodeksu.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. “Piedāvājums iznīcināt kādu cilvēku grupu, lai arī kādā formā izteikts, nav pieļaujams”, tā Mamikins. Tad lūk, es nezinu vai viņš pats sastāvēja kompartijā, bet tagad brāļojas ar Ždanoku, kura joprojām ir pārliecināta komuniste, to nemaz neslēpjot. Un ko darīja un dara komunisti, kas ir viņu ideoloģijas stūrakmens? Atgādināšu! Ar vardarbīgām metodēm IZNīCINāT uzņēmējus, inteliģenci un citādi domājošos (buržuāziju), lai nodibinātu valstī proletariāta diktatūru! Un šādi cilvēki joprojām vēl sēž EP, bet mamikini par to nemaz nesatraucas, tikai meklē utis citu kažokā. Tagad daudzi no viņiem uzlikuši masku un kļuvuši par cilvēktiesību advokātiem. Īsa gan tev tā atmiņa, Mamikin!

 2. А что за кипешь такой? Чего все так заволновались то? Разве обращаться в прокуратуру могут только ваши политики, а другим нельзя?!

 3. Es domāju, ka Mammikiņam un Ždanokai vajadzētu rīkot kāzas.

 4. Interesanti, ka Mamikins neko nesaka par LR4 žurnālistes atbalstu krievu zvanītājai, ka vieglāk novakt 12 000 cilvēku kas balsoja par Uzvaras laukuma vesturiskās rekonstrukcijas īstenošanu!!!!! Divkosis!!!!

 5. kremļa zābaklaiža paceļ balsi…

 6. žirinovskis nepārtraukti kurina naidu atklātā tekstā LATVIJĀ.

  • А ты не путаешь, хохляндия? Жириновский в Латвии не живёт, он живёт в России, вот туда и жалуйся.

 7. Smieklīgi, redzams neko prātīgu izgudrot nespēj. Atradis ko salīdzināt.

 8. nebūtu te mamikinu – nebūtu nesaticības…
  kurš mamikinu ar telegrammu izsauca uz Latviju ???
  gribu zināt !!!

 9. Berija esot bijis liels speciālists “izsecināt”, ka pat “Labrīt !” saturot pretvalstisku vēstījumu…
  Mamikins Berijas skolnieks ???

Draugiem Facebook Twitter Google+