×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

Mamikins: prezidentam būtu jādodas uz “uzvaras dienas” svinībām (8)

mamikins_leta

Valsts prezidentam Andrim Bērziņam būtu jāsniedz pozitīva atbilde Maskavas uzaicinājumam piedalīties “uzvaras dienas” svinībās 9.maijā, ņemot vērā Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē faktoru, uzskata Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Andrejs Mamikins (Saskaņa).

Deputāts sarunā sacīja, ka prezidents, dodoties uz “uzvaras dienas” svinībām, Krievijas iedzīvotājiem, kuriem šī ir svētku diena, parādītu, ka Latvija ir gatava dialoga uzsākšanai ar Maskavu. Mamikins gan norādīja, ka ar “sēdēšanu Sarkanajā laukumā” prezidents uzreiz nepanāks viennozīmīgi pozitīvu attieksmi, taču ilgtermiņā tas varētu mainīt Krievijas nostāju pret Latviju.

“Došanās uz šīm svinībām tikai parādīs mūsu spēku, nevis vājumu,” sacīja deputāts. “Tas arī ļaus Krievijai un tās iedzīvotājiem parādīt, ka Latvija kā prezidējošā valsts ES Padomē ir gatava attīstīt politisko dialogu ar visām valstīm, neskatoties uz grūtībām.”

Savukārt, vaicāts, vai Krievija prezidenta lēmumu varētu izmantot saviem propagandas nolūkiem, Mamikins noliedza šādu iespēju. “Tādā gadījumā mēs nemaz netiktu aicināti,” uzsvēra Mamikins, skaidrojot, ka šajā gadījumā ir iespējams arī “vilkt paralēles ar eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas vizīti”.

“Atcerēsimies, ka viņa šajās svinībās piedalījās, un tas ļāva viņai iegūt tikai plusus,” sacīja Mamikins. “Tas pats notiktu ar Bērziņu.”

Deputāts arī uzskata, ka vizīte uz “uzvaras dienas” svinībām uzlabotu prezidenta tēlu krievvalodīgo vidū.

“Latvijas krievu nostāja pret Bērziņu jau tā ir pozitīva. Tas ir saistīts ar to, ka viņš savas prezidentūras laikā nav nācis klajā ar radikāliem paziņojumiem. Krievu tauta Latvijā to ļoti novērtē. Turklāt vairāki cilvēki uzvaras svētkus svin arī Latvijā un tas tikai uzlabotu prezidenta tēlu,” uzskata Mamikins.

Jau vēstīts, ka Bērziņš savu atbildi par dalību “uzvaras dienas” svinībās sniegs “saprātīgos” termiņos, tā pēc tikšanās ar prezidentu žurnālistiem sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

“Mēs runājam par vairākām nedēļām, lai neteiktu pat stipri vairākām nedēļām,” sacīja Rinkēvičs, arī skaidrojot, ka šajā gadījumā ir jāņem vērā faktors, ka Latvija ir prezidējošā valsts ES Padomē.

Kā ziņots, Krievija jau sākusi gatavoties vērienīgām svinībām, pieminot 70.gadadienu kopš nacistiskās Vācijas sagrāves Otrajā pasaules karā, un uz Maskavā paredzēto ceremoniju vizītē uzaicinājusi arī Latvijas Valsts prezidentu Bērziņu.

Jau ziņots, ka starp Maskavas uzaicinātajiem viesiem ir gan ASV prezidents Baraks Obama, gan Ziemeļkorejas diktators Kims Čenuns.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Ko citu Mamikins var teikt Atbildēt

    Ko citu Mamikins var teikt, protams, ka tikai deklarēt to, ko saimnieks liek. Nu perversi noslepkavoto bērniem braukt pie slepkavām svinēt slepkavības faktu, tas pats sakāms par 9.maiju – perversi atļaut šo ikgadējo murgu pie okupācijas pieminekļa, noslepkavoto bērniem jāskatās, ka slepkavas un to pēcnācēji dzīro, tā teikt svin, kur patiesībā tie būtu bargi jātiesā, kā to izdarīja ar nacistiskās Vācijas kara noziedzniekiem. Vienus tiesā, otrie par to pašu nesodīti okupētajā (brīvā?) teritorijā dzīro.

  2. @ pamela:

    … Liekas, pec visiem politiskiem notikumiem un vecas nomenaklaturas paradisanos velreiz sava krasnuma, sakara ar 12 Saeimas velesanu … Ukraina ar savu varonibu un pretestibu kriminalelementiem no austrumiem ir sagravusi Kremla planus … un ir sakusi atmodinat ne tikai pasus letinus no simtsgada miega, bet ari Vakaru politikus un sabiedribu, un tadejadi izglabusi Bezabrenes latviesus no 1924.g. un 1935.g. lidzigi sagatavota valsts apversuma lidz laika lidz 2017 … un izsutijumu uz Usikova Jauno latviesu Sibiriju !!!

  3. Nu ja to saka SC fans Mamikins,tad gan b,Bērziņam jābrauc,jo citādi SC nepārvēlēs un okupanti to nesapratīs.Latvieši? Vai tas maz interesē prezidentu ko domā pamatnācija!?Gribēja taču sakrustot leģionārus ar okupantiem!!!!Kuram vēl kas tāds ienāktu prātā??Kas līdzīgs būtu lauvu sadraudzēt ar stirnu !!Lai gan prezidents sveic okupantus 9.!!!!maijā – Latvijas okupācijas dienā !!Dzīvo vēl vecie komuņagas ar padomisku domāšanu.Laikam arī kompartijas biedru karte vēl pagalvī.Ilvess,Gribuiskaite – NORMA,bet b,Bērzi’ņš — Janukoviča dubultnieks. Nožēlojami!Latvija — SLABOJE ZVENO !!

  4. Pie viena arī aizvest jauno deportējamo sarakstu kā 1941. un 1949.?

  5. Prezidentam ir liela pieredze 9.maija svētku organizęšanā un svinēšanā.Vai tad vecums ir pie vainas lielākā dzīves posma ignorēšanai un nodošanai anafēmai?

  6. Okupēto pārstāvis draudzīgi brauks pie okupācijas un tās seku noliedzējiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+