×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. maijs, 2016
Drukāt

Mamikins radis kopīgu valodu ar Ždanoku (43)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins

Lai arī Latvijā “Saskaņa” sevi mēģina pozicionēt kā mērenu partiju un it kā norobežojas no radikālās līdzinieces “Latvijas Krievu savienības”, tomēr Eiroparlamentā labi redzama šo partiju politiskā tuvība. “Saskaņas” deputāts Andrejs Mamikins sācis vākt parakstus EP lūgumrakstu komitejai, lai nākotnē Latvijas nepilsoņi varētu balsot EP vēlēšanās, un šai kampaņai viņš ir piesaistījis Tatjanu Ždanoku, kā arī viņas ideoloģisko līdzinieci no Igaunijas Janu Toomu. Pasākums gan vairāk jāuztver kā politiska pašreklāma, jo ieviest šo apņemšanos dzīvē būtu sarežģīti – tad būtu jāpapildina ES līgums, kura grozīšanai nepieciešams visu dalībvalstu atbalsts.

Idejas iniciators A. Mamikins uzsver, ka pie priekšlikuma strādā jau divus gadus un tā pamatā esot atziņa, ka EP deputātu skaitu katrai valstij nosakot pēc visu iedzīvotāju skaita, un tajā ir ieskaitīti arī nepilsoņi. “Ja balsstiesības EP vēlēšanās būtu visiem 252 000 nepilsoņu, tad viens vai pusotrs deputāts šajos aprēķinos ir balstīts uz viņiem, bet nepilsoņi EP nav pārstāvēti,” apgalvo A. Mamikins.
Pēc viņa teiktā, iecerei sākotnēji atbalstu esot paudusi arī Francijas partijas “Nacionālā fronte” vadītāja Marina Lepēna (zināma arī ar savu draudzīgo attieksmi pret Putina Krieviju), tomēr vēlāk viņa esot atteikusi atbalstu, jo esot paspējusi sajaukt nepilsoņus ar migrantiem, pret kuriem Lepēnai gan esot nelabvēlīga attieksme.

Atbalstu savai iecerei viņš atradis pie Tatjanas Ždanokas, kura darbojas EP lūgumrakstu komitejā (PETI). “Mēs novērojām, ka tautai ir liela interese par mūsu iniciatīvu, un cilvēki izteica vēlmi parakstīties, tādēļ izšķīrāmies par šādu iespēju,” skaidro A. Mamikins. Jautāts, vai draudzību ar Ždanoku akceptējusi “Saskaņas” vadība, A. Mamikins atbildēja, ka nekādas nesaskaņas neesot radušās. “Esmu dzirdējis Nila Ušakova atziņas par šo jautājumu, un nepilsoņu tiesības ir “Saskaņas” darba kārtībā. Šajā jautājumā mani uzskati ar Ždanokas kundzes uzskatiem sakrīt. Tomēr man nav interesants nacionālais jautājums – kurš ir lielāks latvietis vai krievs, sevi uzskatu par internacionālu,” skaidroja A. Mamikins.

Parakstu vākšanā ir iesaistīta arī viena no Ždanokas organizācijām – Latvijas Cilvēktiesību komiteja, un Mamikins cer, ka tā palīdzēs savākt vairāk parakstu. Viņš skaidroja, ka lūgumraksts nekādā ziņā nav saistīts ar iespējamo pilsonības “nulles variantu” un galvenais esot, lai Latvijas nepilsoņi būtu iesaistīti ES procesos un tiktu novērsti no Putina propagandas.

Interesanti, ka atbalstu idejai radio “Baltkom” raidījumā bija paudis arī “Vienotības” Saeimas frakcijas deputāts Veiko Spolītis, kurš uzskata, ka šāda iespēja liktu Latvijas nepilsoņiem domāt vairāk par ES procesiem, nevis slīgt Krievijas propagandas vēstījumos. Tomēr vēlāk viņš apšaubīja, ka ideja tiks īstenota, jo esot nepieciešams mainīt Lisabonas līgumu un teorētiski šāds process ilgtu vairākus gadus. Drīzāk nepilsoņu jautājums uzpeldējis EP līmenī kā ideoloģisks līdzeklis, lai “Saskaņa” un “LKS” varētu mobilizēt savus vēlētājus nākamā gada pašvaldību vēlēšanām un 2018. gada Saeimas vēlēšanām – ar vēstījumu, ka partijas rūpējas par nepilsoņiem, izmantojot ES sniegtās iespējas, kamēr “Saskaņas” līderis Jānis Urbanovičs krievu presē stāsta, ka par šo jautājumu uzrakstījis vēstuli ASV prezidentam Barakam Obamam.

ES līgumā ir minēts, ka EP vēlēšanās var vēlēt un tikt ievēlēti ES pilsoņi un tie tiesiskajā izpratnē nav nepilsoņi. “ES pamatlīgumu grozīšana ir laikietilpīgs process, jo tam ir nepieciešams visu dalībvalstu atbalsts,” uzsver vēlēšanu eksperts Ritvars Eglājs. Tāpat arī pašlaik nevienā no ES dalībvalstīm EP vēlēšanās nav iespējams balsot citām grupām kā vien ES pilsoņiem, un tas ir noteikts ES mēroga normatīvajos aktos. Izņēmums vien ir cilvēki no Britu sadraudzības valstīm, kuri pēc Lielbritānijas likumiem kvalificējas kā sadraudzības pilsoņi.

Pievienot komentāru

Komentāri (43)

 1. Vai tad neviens no mūsu pārējiem ES deputātiem nezin vai negrib atzīt, ka Latvija piecdesmit gadus bija okupēta, un kā tiek starptautiski kvalificēti okupētāvalsts pārstāvji, kuri pārkāpjot starptautiskās tiesības milzīgā skaitā, kas līdzinās pamattautas skaitam ir sapludināti okupētā valstī. Liekas, ka tie nav migranti, un bēgļi jo tie parasti valstī tiek ielaisti ar tiesiskas valsts piekrišanu un labprātīgu uzņemšanu. Ja ES valstis ir aizmirsušas vai negrib dzirdēt, ka šeit bija okupācija un pēc okupācijas beigām šeit joprojām atrodas nelikumīgi sapludinātie, lielākā daļa pret Latvijas valsti noskaņotie kolonisti, nevis nepilsoņi, kuriem jādod balsstiesības, tad mūsu deputātu pienākums būtu to atgādināt. Sen jau bija laiks Baltijas valstīm pieprasīt okupācijas fakta apstiprināšanu starptautiskās institūcijās un starptautiskā tiesā, jo kaimiņvalsts vadonis kļūst arvien nekaunīgāks un izmanto savus nelikumīgi sapludinātos tautiešus kaimiņvalstīs, kā piekto kolonu.

 2. mamikins ir * rediska*

 3. šis nu gan ir labi BAROTS….

 4. Tads tadu atrod un taisa smucigas rebes.

 5. Lai kā mums nepatiktu dažas aktivitātes, un lai kā mēs pretotos domai par nepilsoņu “ielaišanu valstī pa sētas durvīm”, tā teikt.. tomēr jāatzīst, ka Mamikins atradis ļoti pamatotu argumentu. To, ka ir paradokss – deputātu skaitu noteic pēc iedzīvotāju skaita, bet kad jāķeras pie vēlēšanām, tad daļa no šī skaita nevar ne vēlēt ne balotēties, tādu savā ziņā smieklīgu faktu apstrīdēt nekādi nevaram no veselā saprāta loģikas.
  Es gan, piemēram, piedāvātu šo paradoksālo situāciju risināt citādi – tā lai beigās Latvijai būtu Eiropas Parlamentā mazāks deputātu skaits. Par kādu 1 vai 2 personām mazāk “atsēdētāju tukšmuldētāju”, un nekādas problēmas. Dikti jau viņi mums tur vajadzīgi visi astoņi. Pietiktu ar vienu, diviem, nu, pieciem, kurus tad gribot negribot būsim ievēlējuši (lai uzvar veiksmīgākais, tā teikt).

  • Paradokss ir tas, ka liels Latvijas iedzīvotāju skaits uzskata, ka viņiem nekas nav jādara, lai kļūtu par pilsoņiem. Pie tam tas pats Mamikins un Ždanoka viņu pasivitāti tieši veicina, radot ar savu darbību ilūziju, ka nupat, nupat viņiem kaut ko uzdāvinās.

 6. Kopā dzīvot ir lētāk.

 7. Ieskaidrojiet taču Briseles krēslu deldētājiem, ka iespēja dalībvalstīm iebalsot KGB piektās kolonnas aktīvistus ES vadībā var pašiem beigties ar vadoņa Vovas slavināšanu piespiedu kārtā un vienvirziena braucienu uz ziemeļu kūrortiem, ja viņiem kaut kas nepatiks.

  P.S. Holokausts bija drausmīga cūcība, tas nav noliedzams. Taču pēc būtības saprotu, kādēļ Ādolfs līdz tam aizdomājās. Tikai savā padibenes vienkāršībā palika zem preses visu ebreju tautu, nevis tikai ždanokveidīgos.

 8. Viņi abi ļoti nemīl Latviju. Viņu centieni, pārkrievot mūsu valsti, kļūst arvien nekaunīgāki.

 9. Tāds tādu atrod. Ko tu krievžīdiem padarīsi?

 10. Vai tad žīds ar žīdu nesarunās kā uz krieva rēķina iegūt atbalstitājus1

 11. А бабка ничего еще. Я бы также использовал возможность. Мамыкин умник.

  • Хамите голубчик? Не к лицу это вам. Авторские мои где?

   • Не стыдно здесь вонять и еще деньги клянчить?

    • Воняете здесь только вы! А за использование чужого ника надо платить! Вы сударь вор!

     • Покажите паспорт или другой документ на ваши права, или перестаньте нести етот бред, вонючка.

     • Сударь, вы вор и дерьмо! Злиться вы можете сколько хотите, но это факт. Какие документы, о чём вы. Здесь же нет регистрации. Но посмотрите в архивах. И здесь, и на других сайтах, я появился раньше вас, так то.

     • Grafist, beidz dzert un sarakstīties ar sevi.

     • Если у вас фамилия Иванов, то у никого другого не может быть такая же? Не смешите мои искандеры!

     • А свои искандеры вы можете хоть в узелок связать, мне до них дела нет. Ник это не фамилия. Это Ивановых может быть сотни, у них у всех и имена разные и отчества разные могут быть, и выглядеть они могут совершенно по разному. А ник он один, к нему отчество не прицепишь. Я вот свой придумал раньше вас, и использовать его начал раньше вас, поэтому прав на него у меня больше. Добавте к нику цифру или хоть фамилию Иванов, и вы будете отличаться.

     • Эта ваша проблема, не моя. Мне например не мешает, если кто ещо изпользует такой же ник. А кто был первым – это невозможно проверить, так что смиритесь…

     • Нет голубчик, это всё-таки ваша проблема. И смиряться я не намерен, буду вам напоминать, что красть нехорошо. По стилю письма мы отличаемся, вы вольны поступать так, как вам угодно. Никто не может вас принудить, но старайтесь хотя бы, писать без грамматических ошибок. Я сам не образец в этом, но я стараюсь.

     • Kirilicai mīnusu !

      Automātiski.

 12. Nepilsoņi ir okupācijas un pākrievošanas procesa rūgtie augļi.Pārkrievošanas process turpinas un šī procesa surogāttautības-krievvalodīgie-emisāri ar okupācijas ideoloģisko atavismu atbalstu nodarbojas ar sabiedrības šķelšanu,valsts valodas apšaubīšanu.Šos visiem zinamos emisāriem vajadzētu iepazīstinat ar Satversmi un izskaidrot ka nav tikumiski kost barotaja rokā.

  • О как! А может надо посмотреть по другому. Местной националистической элите было чрезвычайно выгодно появление неграждан, и политически и экономически. Лишение части своего же населения гражданских прав гарантировало национальной элите сохранение политической власти и обеспечивало существенные экономические преимущества при приватизации бывшей общей собственности. Вспомните, как распределялись сертификаты и многочисленные запреты на приватизацию для неграждан. А также запреты на профессии.

   • Nepilsoņu jautājums tiešām ir jānoņem beidzot no dienas kārtības. Nu, piemēram, lai apgūtu latviešu valodu sarunvalodas līmenī un iemācītos to, ko prasa eksāmenā, vajag vidēji vienu gadu, bet mums jau ir pagājuši 26 gadi, kopš neatkarības atjaunošanas. Tas ir pilnīgs absurds. Manuprāt ir jānosaka termiņš, piemēram, līdz 2018. gada 31. decembrim ir jāizšķiras, vai cilvēks vēlas vai nevēlas Latvijas pilsonību. Ja vēlas lūdzu nokārto eksāmenu un saņem, ja nevēlies, tad tev Krievijas pilsonība pienākas automātiski pēc Krievijas likumiem, kā PSRS bijušajam pilsonim vai pēcnācējam.
    Tas viss balagāns ir jābeidz, lai cilvēks skaidri var veidot savu nākotni, lai beidzas neziņa un vienam otra muļķošana.

 13. “…jo esot sajaukusi nepilsoņus ar migrantiem, pret kuru Lepēnai gan esot nelabvēlīga attieksme”- vai tad nepilsoņi nav migranti?!

 14. Ja pieņems kaut vienu likumu,ka par kaut ko varēs balsot nepilsoņi,kuri pārsvarā ir nelojāli Latvijai,ienīst latviešus un savās sirdīs ir “krimnaši”,tad ar to brīdi Latvija ir pazudusi.Ždanoka un Mamikins to jau pierāda.

  • Надо же, какая уверенность. А вот в Эстонии неграждане голосуют на местных выборах, уже давно. И Эстония никуда не пропала, живут лучше нас. Как вам это?

 15. Tas nav nekāds jaunums – Ušakovs ar Mamikinu un Ždanoku “vienā kreklā” no dzimšanas.

 16. kur krievžidi ,tur haos tiek organizēts,krievi ir tikai kā līdzeklis,kā lielgabalgaļa….

 17. TĀDS TĀDU ATROD!!! ARĪ VIŅAM LATVIJA MAKSĀ ALGU????????????? NESAPROTU, KĀ VAR TĀ DARBOTIES??? BET TAD VAJAG BRAUKT UZ KRIEVIJU, JA TĀS LABĀ ŠIE ĻAUTIŅI STRĀDĀ????

 18. mamikin, sprāguša ēzeļa ausis tev!!!

 19. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

  tie rublīši ir patīkami, vai saņem nīstajos $ ; Eu ?

 20. Vai tas nozīmē, ka sācis viņu dampēt…?

  • И вы здесь. Лучше не пишите, не ваша тема. Авторские мои где?

 21. Vai kāds te ir pārsteigts? Atbildēt

  Es jau sen teicu, ka šis tips ir viens glumjš krievu nacists.

 22. Žirinovskis vienā runā teica: vispirms atbrīvo, pēc tam uzstāda prasības!

 23. kopējs mērkis – Latvijas pārkrievošana un pievienošanās putinistu kriminalistei.

Draugiem Facebook Twitter Google+