Latvijā
Politika

Mamikins stāsta, kā Ušakovs Briseles birojā lūdzis iekārtot bijušo sievu9


Rīgas mērs Nils Ušakovs un Rīgas domes priekšsēdētāja nu jau bijusī kundze Jeļena Ušakova uzrunā Zelta kāzu jubilārus – pārus, kas laulībā nodzīvojuši 50 gadus, svinīgā pasākumā Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde”. 2014. gada aprīlis.
Rīgas mērs Nils Ušakovs un Rīgas domes priekšsēdētāja nu jau bijusī kundze Jeļena Ušakova uzrunā Zelta kāzu jubilārus – pārus, kas laulībā nodzīvojuši 50 gadus, svinīgā pasākumā Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde”. 2014. gada aprīlis.
Foto – LETA

Viena no retajām kļūdām, ko partijas vadītāja amatā ir atzinis Nils Ušakovs, ir bijušā žurnālista Andreja Mamikina virzīšana uz Eiropas parlamentu. To Saskaņas vadītājs paziņoja iepriekšējā kongresā decembrī. Abu konflikts sākās neilgi pēc Mamikina nokļūšanas Briselē 2015.gadā.

Intervijā “Nekā personīga” Mamikins atklāj, ka domstarpību iemesls ir bijis Ušakova mēģinājums piespiest viņu pieņemt darbā birojā Briselē savu bijušo sievu Jeļenu Ušakovu. Tagad Mamikins sadarbojas ar Tatjanas Ždanokas vadīto prokremlisko Latvijas krievu savienību. “Saskaņas” mēģinājumus kļūt par eiropeisku sociāldemokrātisku partiju viņš uzskata par veltīgiem. Partijā nav demokrātijas, visu nosaka Ušakovs. Arī no Kremļa zīmoga latviešu vēlētāju acīs partija vaļā netikšot.

“Nu tā ir fasāde, jā, zināmā mērā, lai parādītu, ka skatieties, mēs esam tādi paši kā jūs, vācieši, luksemburgieši, francūži. Bet atkārtošos vēlreiz, ka Francijā un Vācijā SPDS sociāldemokrātiskā partija tiek vadītā pavisam citā stilā,” viņš kritizēja “Saskaņas” vadību.

“Es biju no tiem nedaudzajiem cilvēkiem “Saskaņā”, kas atteicās pildīt neapdomīgi visus Ušakova rīkojumus vai pavēles. Es viņam ik pa laikam teicu – nē. Tā es nedarīšu, nē, tur es nepiedalīšos. Es māku teikt – nē, ko nemāk vairāki cienījami cilvēki, ja  grib saglabāt kaut kādu posteni partijā. Es “nē” teicu ļoti bieži un kādā brīdī es sapratu, ka viņš vienkārši atteicies runāt ar mani. Tas bija, ja nemaldos ’15.gadā,” stāstīja Mamikis.

Domstarpības bijušas par daudziem jautājumiem.

“Daudz jautājumus esam apsprieduši, tajā skaitā par cilvēku iekārtošanu manā birojā, kas man nepatika. Es pateicu “nē” un viņš man atbildēja, – nu tad gaidi problēmas. Tevi neieredzēs partijas biedri, tevi neieredzēs visi žurnālisti, tāpēc ka esi “viskačka”(izlēcējs – no krievu val.). Tā bija pēdējā frāze, ko man pateica Nils,” viņš stāsta.

Saistītie raksti

Runa bijusi par darbu Eiropas struktūrās Jeļenai Ušakovai un vēl trīs palīdzēm, kas strādāja Rīgas domē kā Ušakova palīdzes.

“Runa bija par to, lai viņa (JeļenaUšakova) strādātu Briseles ofisā par APU – Akreditētu parlamenta asistenti. Par Briseles palīgu. Man pirmām kārtām nebija opcijas, nebija vietas. Vajadzēja atlaist cilvēku, kurš reāli strādā, un es tam nebiju gatavs, jo cilvēki uzrunāti, pieņemti darbā, gadu jau atstrādājuši, nu mazliet mazāk un tagad pateikt viņiem atā, tāpēc ka vajag kāda sievu iekārtot….nu es nebiju gatavs tam, sāku aizstāvēt savus cilvēkus un konflikts turpinājās. Bet kaut kā nepaveicās cilvēkam. Man tikai viena sieva, viņam jau trīs. Varbūt visas trīs sievas vajag iekārtot darbā?” ironizēja Mamikins.

LA.lv