×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
25. maijs, 2018
Drukāt

Mamikins slēpj savāktos EP deputātu parakstus (15)

Foto - Zane Bitere/LETAFoto - Zane Bitere/LETA

Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti no Latvijas Krievu savienības Andrejs Mamikins un Miroslavs Mitrofanovs apgalvo, ka viņi esot savākuši 116 Eiropas Parlamenta deputātu parakstus aicinājumam Saeimai un Ministru kabinetam, kurā rosina pārskatīt izglītības reformu Latvijā. Šī ziņa plaši izplatīta arī Krievijas medijos. Tomēr, kuri ir tie eiroparlamentārieši, kas kopā ar Mamikinu un Mitrofanovu “satraukušies” par krievu skolām Latvijā, jau vairāk nekā nedēļu netiek atklāts.

Sociālajos tīklos Mamikins (“Sociālisti un demokrāti”/”S&D”) un Mitrofanovs (Zaļo un Brīvās Eiropas apvienības grupa) gan plātās ar sacerēto vēstuli, tomēr plašāka publika nav redzējusi deputātu parakstus. M. Mitrofanovs atbild noslēpumaini: “Mēs nedosim vēstuli, citādi parak-sti var “pazust”.” Viņš sola, ka parakstītājus būs iespējams uzzināt, kad vēstule tiks iesniegta EP Petīciju komitejā.

Pēc “LA” rīcībā esošās informācijas, sākotnēji deputāti no visām EP grupām saņēma e-pasta vēstuli no Mitrofanova ar aicinājumu parakstīt petīciju. Tajā viņš lūdzis deputātu atbalstu attiecībā uz mazākumtautību izglītības “glābšanu” Latvijā, nekāds publiskais atbalsts Eiroparlamentā gan nesekoja, taču, iespējams, abi prokremliskie deputāti no Latvijas veikuši “individuālo darbu” ar dažādu politisko grupu deputātiem. Vēstule ar vai bez parakstiem labi noder arī Latvijas Krievu savienības kampaņai pirms Saeimas un arī pirms nākamgad gaidāmajām EP vēlēšanām.

“Domāju, ka 116 parakstus viņiem nebūtu grūti savākt. Tur varētu būt parakstījušies kreisie radikāļi, arī kādi cilvēki, kuri lietas būtību nesaprot. Vēstules autori grib panākt, lai tajā minētie jautājumi tiktu aplūkoti kādā no EP plenārsēdēm,” spriež eiroparlamentārietis Artis Pabriks (“Vienotība”/ETP). Līdzīgu pieļāvumu izsaka arī eiroparlamentārietis Roberts Zīle (NA/ECR) un uzsver, ka vēstule mērķēta uz abu deputātu elektorātu Latvijā.

Savukārt EP deputātei no Latvijas Inesei Vaiderei šķiet neticami, ka Mitrofanovs un Mamikins varētu būt savākuši 116 parakstu. “Man tas atgādina pilnīgu blefu. Eiropas Parlamentā reizēm grūti savākt parakstus par būtiskām lietām, bet viņiem, redz, esot izdevies savākt 116 deputātu parakstus, kas skar tādu sarežģītu jautājumu kā krievu skolas,” teic I. Vaidere.

Viņa arī uzsver, ka EP dažādas petīcijas top caurspīdīgi – iniciatori izsūta atbalsta vēstules, bet pēc tam tās tiek apspriestas deputātu starpā un bieži ir redzami arī cilvēki, kas parakstījuši vēstules.

Tomēr I. Vaidere iesaka Latvijā nepārspīlēt Mitrofanova un Mamikina darbus Briselē, jo viņiem tur neesot ietekmes. “Par tādu Tatjanu Ždanoku plašāka publika EP uzzināja tikai tad, kad viņa aizbrauca uz Krimu kā “novērotāja”,” piebilst I. Vaidere.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. prom šo purnu ! Atbildēt

  Man apnīk uz trulu krievnacistu skatīties.

 2. Mamrikins ir darbojies, kā slavenajā krievu romānā “Mirušās dvēseles”. Tādēļ jau tā slepenība. Jo dzimļaužu jau reāli nav !

 3. Par mēslu jau nepiedzimst; par mēslu kļūst. Letiņi jūs neieredz, $ūdabrāļi! Var noslēpt parakstus, bet ne jau $ūdabrāļa dabu …

 4. datu aizsardzība

 5. Putins gribēja un gribēja, bet nevarēja, kamēr Mamikins sagribēja un dabūja visu. Tāpēc bijušie Saskaņas vēlētāji viņu atkal ievēlēs Eiropas maizē. Nu, arī tad, kad nedabūs. Kā mācīja Ļeņins – mērķis nav nekas, kustība ir viss.

 6. Es nevaru saprast,dzīvo valstī un visādi cīnās pret tās iekārtu.Kā tas ir iespējams?Viņiem vajag izrakstīt vienreizējas caurlaides…vienā virzienā un uz priekšu.Kad izvācās armija no šejienes,ļoti daudzus pat ar lāpstu nevarēja izdzīt…bet tagad re,viņi cīnās.Nu pasakiet man lūdzu,kā lai viņus,tādus cīnītājus lai ieredz?

  • Krievijà tàdiem ĺautiñiem nav ko meklèt , viñus tur neievèrotu un liktu stràdàt , ko viñi nepavisam neprot. Viñi ir tendèti uz naida kurinàßanu un tur ar tàdiem zekiem àtri tiek galà.

 7. Vai nu melis, vai nu blefotājs.

 8. Kas no Latvijas valdoniem sagadaja siem kremla cekistu diversantiem ES un NATO Valsts Latvijas pilsonibu,un kas vinus nosutija uz Briseli bojat Latvijas reputaciju,izplatit kremla dezinformaju.Ta ir Valsts nodeviba .Ilggadigs cietumsods ar mantas konfiskaciju.Ja pec izciesta soda ir vel dzivs,izsutit atpakal uz Launuma Imperiju ,ja tada vel eksiste.

 9. Tā ir tāda negodīga rīcība no Mamikina puses Atbildēt

  Vińš šiem deputātiem būs sastāstijis ej nu zini ko un tagad negrib lai tie uzzin patiesību no citiem par to kā tas lietas paīstam ir Latvijā

 10. Pokera blefs un nekas vairāk. Galvenais uz to neiekrist.

 11. bet varbūt tie paraksti nemaz nav ? vēlamais tiek uzdots par esošo

 12. Gnīdas salīduši Atbildēt

  Memļaku no Latvijas ar kāju pa nosēdēto EP dirsu ārā uz ruslandi un gavkaij tur.

 13. Kāds naids ir jābūt pret mūsu valsti un latviešiem, lai vāktu tādus parakstus.Te jāprasa DP viedoklis.

 14. Mammikiņš melo Atbildēt

  Pūķins arī. Ko citu var no krievnacistiem sagaidīt ?

Draugiem Facebook Twitter Google+