×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
21. jūnijs, 2016
Drukāt

Mamikins un Ždanoka iesnieguši EP lūgumrakstu nepilsoņu atbalstam (4)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Tatjana Ždanoka

Latviju pārstāvošie Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Andrejs Mamikins (S) un Tatjana Ždanoka Lūgumrakstu komitejā iesnieguši lūgumrakstu par atbalstu Latvijā un Igaunijā dzīvojošajiem nepilsoņiem.

Kā aģentūru LETA informēja Mamikins, kopumā savākti vairāk nekā 20 000 parakstu. Starp lūgumraksta atbalstītājiem ir Beļģijas, Lielbritānijas, Islandes, Itālijas, Lietuvas, ASV, Kanādas, Pakistānas, Indijas un Bangladešas iedzīvotāji.

Deputāti parakstus vāca, lai panāktu, ka Igaunijas nepilsoņiem tiktu atļauts būt par politisko partiju biedriem un piedalīties EP vēlēšanās, savukārt Latvijas nepilsoņiem – sniegt balss tiesības vietējo pašvaldību un EP vēlēšanās.

Lūgumrakstā minēts, ka 2016.gada sākumā Igaunijā dzīvoja 82 341, bet Latvijā – 252 017 nepilsoņi.

“Tie ir milzīgi skaitļi, ja ņem vērā, to, ka Latvijā iedzīvotāju kopskaits ir ap diviem miljoniem, bet Igaunijā – ap 1,3 miljoniem. Šiem cilvēkiem nav ļauts piedalīties EP vēlēšanās, kaut gan viņu skaits tiek ņemts vērā, dalot deputātu krēslus,” norādīja Mamikins.

Savukārt Ždanoka atzina, ka ir optimistiski noskaņota, jo viņa saņēma lielu kolēģu atbalstu Briselē. Tāpat Ždanoka atgādināja, ka šis ir jau ceturtais lūgumraksts par Igaunijas un Latvijas nepilsoņu stāvokli kopš abu valstu iestāšanās Eiropas Savienībā (ES).

Mamikins aģentūrai LETA arī skaidroja, ka tikuši atsijāti vairāki nederīgi paraksti. Deputāta birojā tādu esot bijis aptuveni 100. Tikmēr no vairākām vietām Latvijā, tostarp Rīgas un Rēzeknes, gaidāmi papildu paraksti, jo nosacījumi paredz, ka tos var pievienot līdz noklausīšanās brīdim.

Sekojot oficiālajai EP procedūrai, Lūgumrakstu komitejai tuvākajā laikā ir jāizlemj, kad Igaunijas un Latvijas deputātu iesniegtais lūgumraksts tiks izskatīts. “Noklausīšanās par nepilsoņu tiesībām obligāti notiks,” pieņemot cilvēku parakstus, apliecināja Lūgumrakstu komitejas vadītāja Zviedrijas deputāte Sesīlija Vikstrēma.

LETA jau vēstīja, ka Mamikins un Ždanoka vairākus mēnešus Latvijā un Beļģijā vāca parakstus attiecīgajam lūgumrakstam.

Savukārt Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš iepriekš sarunā ar aģentūru LETA atzina, ka Mamikina un Ždanokas centieni nepilsoņiem ļaut vēlēt EP ir uzskatāmi par populismu, jo šādas iespējas realizācijai varētu būt nepieciešamas līgumu maiņas.

Eksperts norādīja, ka piedalīšanās minētajās vēlēšanās ir iespējama ar Eiropas pilsonību, kas iegūstama caur nacionālās dalībvalsts pilsonību. “Līdz ar to tas nav iespējams. Iniciatīvu varētu vērtēt vien kā populisma izgājienu, kam ar reālo dzīvi ir pamaz saistības,” viņš izteicās.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Jautājums, kāpēc, krievi, nemīl savu Tēvzemi??? Putins, taču aicina savus tautiešus uz ;mājām; A viņi i dzirēt negrib. Kapēc???

  2. Kas notiek LA,kur pazūd komentāri?Vai pie vainas ZZS esamība pie varas?To var just arī no Rēdera 1:1 intervējamiem Latvijas naidniekiem/ Ņevzorovs,Žirinovskis/ Kurš nākošais?Atdzīvinātais Višinskis ,Noviks vai Staļins?

  3. Šitiem diviem politķēmiem sen bija laiks atņemt pilsonību,jo BEZ latviešu tautas REFERENDUMA neviens nav tiesīgs dāvāt OKUPANTIEM pilsonību.PIE tam ,ja nepilsoņi nav stingri garīgi atpalikuši ,tad viņiem neviens neliedz iegūt pilsonību.Un droši vien šie nepilsoņi ir šeit noslēpušies zaldafoni un VDK kadru darboņi.Mums jāsāk vākt parakstus par to kapēc viņi nav aizvākušies,jo ASV bija iedalījusi MILJONUS viņu aizvākšanai.IR Latvijā LIKUMI kurš un KĀ var iegūt pilsonību.Tad jau mēs varam savākt parakstus lai viņus ,kā mūs 1949.g.,ielādē luksus vagonos / lai nu būtu!/ un izlādē aiz Zilupes !Šitiem nekauņām taču pietrūkst rodinas- rasejas.Ko viņi te piezīdušies?Māte krievija sauc,kamēr nav pārvērsta par Vid,āziju vai Aizkaukāzu.Putins drīz konkurēs ar Ramzanu.

    • Всё таки вы редкостная дура, злая и тёмная. Отнять гражданство вы не можете, ибо нет таких наказаний в уголовном кодексе. Вот референдум про нашу высылку попробуйте провести. А мы в сторонке постоим, поржём на вас глядя.

Draugiem Facebook Twitter Google+