Latvijā
Politika

Mamikins: Vējoņa iniciatīva par pilonību Latvijas nepilsoņu bērniem ir apsveicama 16


Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins
Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins
Foto – Zane Bitere/LETA

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iecere rudens sesijā iesniegt likumdošanas iniciatīvu par Latvijas pilsonības piešķiršanu Latvijā jaundzimušiem nepilsoņu bērniem viņu piedzimšanas brīdī, ir apsveicama, aģentūrai LETA sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Andrejs Mamikins (S).

“Kaut gan novēloti, bet viņš ir aktualizējis šo domu. Kā nekā arī citi iepriekšējie prezidenti par to ir runājuši, arī pats Vējonis. Es ceru, ka beigu beigās rudenī šī likumdošanas iniciatīva tiks iesniegta,” teica Mamikins.

Eiroparlamentārietis norāda, ka ir nepieciešams atvieglot arī nepilsoņu naturalizāciju. “Ja tas būtu atkarīgs tikai no manis, tad es piešķirtu visiem nepilsoņiem pilsonību, jo globālajā pasaulē, kad zaudējam cilvēkus, tas būtu reāls solis sabiedrības saliedētībai,” uzskata deputāts.

Vienlaikus viņu pārņem dalītas jūtas par Vējoņa ieceri Valsts prezidentu vēlēt tautai, jo tādā gadījumā nepieciešams paplašināt prezidenta pilnvaras un funkcijas, pretējā gadījumā izveidotos Gruzijai līdzīga situācija, kur prezidentam ir maz funkciju, lielākoties reprezentatīvas, klāstīja Mamikins.

Saistītie raksti

“Saprotu, ka ideja ir populāra gan latviešu, gan krievvalodīgo vidū, bet prakse rāda, ka mazajās valstīs, kā Latvijā, parlamentāra republika ir labāka. Tas vairāk piestāvētu lielajām lielvarām, kā Krievijai un ASV, kur prezidenta vara ir visstiprākā un ietekmīgākā, kur viens cilvēks var daudz ko atrisināt tikai ar vienu savu parakstu,” pārliecināts Mamikins.

Tas, viņaprāt, arī varētu radīt bīstamību, minot, ka Latvijas vēsturē ir zināms gadījums, kad Kārļa Ulmaņa apvērsums parādīja, ka tāda maza valsts ka Latvija var nonākt autoritatīva režīma rokās.

Jau ziņots, ka Vējonis 22.jūnijā, uzrunājot Saeimas deputātus pavasara sesijas noslēgumā aicināja Saeimu noteikt, ka Valsts prezidentu jau 2019.gadā ievēlētu tauta.

Tāpat viņš uzsvēra, ka Saeimas rudens sesijā iesniegs likumdošanas iniciatīvu par Latvijas pilsonības piešķiršanu Latvijā jaundzimušiem nepilsoņu bērniem viņu piedzimšanas brīdī. “Latvijai svarīgs un nozīmīgs ir ikviens bērns. Mums jādara viss, lai stiprinātu un saliedētu mūsu cilvēkus Latvijas zemē,” teica Vējonis.

LA.lv