×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
31. marts, 2018
Drukāt

Mamikins vēlas sodīt Šadurski par izteikumiem (36)

Foto - Zane Bitere/LETAFoto - Zane Bitere/LETA

Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Andrejs Mamikins vēlas atrast veidu, kā savā ziņā sodīt izglītības ministru Kārli Šadurski (V) par viņa izteikumiem Saeimā saistībā ar krievu skolu reformu, ka “pārspīlēta tolerance un empātija ir bijis risks latviskai valstij”, aģentūrai LETA sacīja eiroparlamentārietis.

Šadurskis 22.martā Saeimā sacīja, ka “pārspīlēta tolerance un empātija ir bijis risks latviskai valstij, un mūsu pienākums ir veltīt visas pūles, lai tos novērstu”, piebilstot, ka ir tikai pašsaprotami, ka mūsu bērniem ir jāmācās vienotā izglītības sistēmā un valsts valodā. Mamikins šo ministra teikto salīdzināja ar noskaņojumu Vācijā 20.gadsmita trīsdesmitajos gados, norādot, ka apdomā veidu, kā ministru par to “sodīt”.

“Mēs dzīvojam ērā, kad nacionālistiskā histērija pārņem prātus. Veicot šo reformu, Šadurskis domāja par to, kā paglābt savas grimstošās partijas “Vienotība” reitingu. Domāšu, kā sodīt Šadurski par viņa pēdējo paziņojumu Saeimā. Pacelšu skandālu EP un visur citur, kur varēšu, lai šo reformu apstrīdētu,” sprieda deputāts.

Politiķis vērsa uzmanību, ka vēlas, lai izglītības reformas jautājums tiktu skatīts EP Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komitejā (LIBE), un strādās, lai to panāktu. Tāpat Mamikina mērķis esot, lai likuma grozījumi izņēmuma kārtā tiktu skatīti Venēcijas komisijā jeb Eiropas Padomes konsultatīvajā ekspertu grupā konstitucionālajos jautājumos.

“Par šiem grozījumiem nav bijusi diskusija. Tas ir ļoti totalitārs stils. Normālas diskusijas vietā notika spekulācija, ka visi, kas ir pret šo reformu, automātiski ir valsts ienaidnieki, kas ir muļķības. Tas, ka katru reizi tika piesaukti krievu aģenti, ir zem jebkuras kritikas. Nebija saklausīts neviens arguments no vecāku puses un neviens no labējā spārna politiķiem pat nemēģināja ieklausīties pretējā viedoklī,” teica Mamikins, piebilstot, ka ministra īstenotā politika nav tālredzīga.

Kā ziņots, Saeima 22.martā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz ar 2019./2020.mācību gadu mazākumtautību izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā vidusskolu posmā.

Pirmsskolā, sākot no piecu gadu vecuma, 2018./2019.mācību gadā tiks sākta jauno izglītības vadlīniju ieviešana, kas paredz būtiski palielināt latviešu valodas lomu mācīšanās procesā, nodrošinot mazākumtautību bērnu sekmīgu integrāciju sākumskolā.

Pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā plānots sākt 2019./2020.mācību gadā – tad ir paredzēts sākt pāreju no esošajiem pieciem mazākumtautību izglītības modeļiem uz jauniem trim mazākumtautību izglītības modeļiem pamatizglītībā. Šajā pašā gadā tiks sākta secīga pāreja uz jaunu bilingvālās izglītības modeli 7.-9.klasēs, paredzot, ka ne mazāk kā 80% no mācību satura tiek mācīti valsts valodā, ieskaitot svešvalodas. Tāpat 2019./2020.mācību gadā valsts pārbaudījumi 9.klasēm notiks tikai latviešu valodā.

No 2020./2021.mācību gada vispārējās izglītības iestādēs 10. un 11.klasē visi vispārizglītojošie priekšmeti tiks pasniegti latviešu valodā, saglabājot mazākumtautību skolēniem iespēju dzimtajā valodā apgūt mazākumtautību valodu, literatūru un ar kultūru un vēsturi saistītus priekšmetus (moduļus).

Gadu vēlāk – no 2021./2022. mācību gada visā vidusskolas posmā visi vispārizglītojošie priekšmeti tiks mācīti latviešu valodā, tāpat saglabājot mazākumtautību skolēniem iespēju dzimtajā valodā apgūt mazākumtautību valodu, literatūru un ar kultūru un vēsturi saistītus priekšmetus (moduļus).

Pievienot komentāru

Komentāri (36)

 1. Mammmīkins lai klusē un nepirž.
  Japiespriež 2 gadi sabiedriskie darbi sods.

 2. atnemt pilsonibu tam vatainam mēslam un izraidit no valsts.

 3. uū šim smadzenes aptaukojās tur viņš vairs nesaprot ko murkšķ .

 4. ”Mamikins šo ministra teikto salīdzināja ar noskaņojumu Vācijā 20.gadsmita trīsdesmitajos gados”- par šo Mamimikinu Šadurskis varētu iesūdzēt arī kaut kur.

 5. Kāds latviešu tautai, lojālajiem cittautiešiem labums no tā, ka no psrs iebrukušo kolonistu un to pēcnācēju masas, kas dzīvo melīgajā, pretlaviskajā kremļa informācijas laukā un no bērna kājas nu brīvi pārzinās latviešu valodu, bet ģimenēs saglabās impērisko domāšanu un tieksmes un vairumā lolos 5. kolonnas ideloģiskos principus. Un ar šādu šadursku, levitu utt. palīdzību, mūsu valstij un tautai naidīgu ikdienas kremļa info gara bagāžu uzsūcot, šādas latviski brīvi runājošas svešo personas ieņems svarīgus valsts amatus visās dzīves jomās. Ar kremļa naudas, ar čekas-fdd sakaru atbalstu un ar nodevēju-kangaru palīdzību tie arvien vairāk ietekmēs valsts kursu kremļa politikas virzienā. Un veiks visāda veida latviešu valsts, latviešu pilsoņu sadzīves, ekonomsko, sociālo un politisko degradāciju, runājot brīvi latviski. Un tas viss nenotiktu, ja tāds e.levits, “jurists amorālis” būtu cīnijies par īstajām laviešu tautas interesēm, par psrs okupantu un to pecteču nogādāšanu viņu mītnes zemēs!Tad gan viņu apsveiktu visa latviešu tauta, bet nevis nicinātu par maskēto prettiesisko okupantu šādu legalizāciju un tiem valodas mācīšanu, pie tam kā vienīgo “latvisko” pasākumu likumīgās dekolonzācijas vietā.

 6. Tas ir mūlis kuram prasās.

 7. Sadurskis vienkarsh grib izpildeet Satversmes nosacijumus un referendumas rezultatu. Mamikins loti kludas ka vinsh sauc sho reekojum un Sadursku pieklajeegiem izskaidrojosh vardiem par “loti totalitaru steelu”. Totalarismaa nav izskaidrojum. Nav miereegas manifestaceejas. Latvieshi jau izdzeevojushu okupaciu un lab saprot starpeebu — kas ir totalitarisms un kas ir izpildeejums Satversme un cilveku izvele. Un latvieshi ar saprot kas ir samezglota, netaisna manipulaceeja.

  Mamikins suudzas ka nav beejush diegzan diskusija. Kad cilveki kautko nolem referendumaa, tad to japienem. Demokrateeja cilvek var turpinaties diskuset ja var atrast tadu kas ari velas diskuset, taiseet miereegas manifestacijas, raudat un raust matus (ja ir mati ko raust — es draudzeegaa veidaa neieteikt Mamikinam raust matus). Bet iet tiesaat pret Latviju jo nav vairak diskusija varet gan likties kaa meginajumu destabilizetu Latvijas valdeebu un kurinaat nemieru un pie tam teret EP un LIBE laiku kad ir pasaule nopietnes problemas ko risinat. Tie Latviesh politiki — ieskaitot kautkad meri atradam piemeram Riga — kas iet tuleet tiesat pret Latviju kad viniem kautkas nav par pratu nevaig but Latvijas valdeeba. (Un atgadin maz bern kas sastreedas un sak — “Es pateiksh mammai!”)
  Lai Mamikins iet pie mammas sudzeties. Bet nevis pie manas mammas jo vina suteet prom — araa speleties.

  Laseedam virsrakstu es domaju — nezko Shadurskis ir teicis. Laseeju rakstu un redzu ka vinsh vienkarsh beej meginajs izsniekt vardus lai labak izskaidrot tiem kas vel nesaprot. (Un tiem kas nespej vai negrib saprast??) Vinsh vienkarsh izskaidro ka latviesh ir beejush padaudz toleranti. Un taa ir neapstreedama taisneeba. Un vinsh izteicaas diplomatiskaa veidaa. Bet es pieliksh klaat ka kriev valodeegi to izmanto lai praseet vairaak. Vairk un vairak ir vajadzeegs. Kad vini buus apmierinaat?

  Daudz tukstosh cilvek var miereeg staavet rindaa velet krievu veleshanas (95% prieksh Putinu) un manifestaacijas turet plakats kur raksteets ka vienvalodeegas skolas Latveeja but genoseeds vai holokausts pret krieviem!!! Tik liel netaisneeb ka smiekleeg. Bet ir loti nopietn jo taa ir naida kurinashana un meginajums kurinaat histeriju un ari liels un nopietns apvainojums cilvekiem kas ir patiesu cietush genoseedu vai holokaustu. Manifestacijaa ASV ar tadam plakataam Jums buut lielas ziepas un sods. Un kauns. Tadas plakatas — un ja atceros pareiz Mammikins ar tur piedaleejas — ir naida, histerija un netaisneebu kurinashana.

  Es grib tadu Latviju kur par ielu staigajot Rigaa dzird mazliet krievu, anglu un citas valodas jo ir internationala pilseta bet visvairak es gribu ka izskan vissur skaistaaa latviesha valoda. Un ka arste var stradat savaa professija Latvijaa runajot latvieshu valodu un ka vinaj nav kautkada parstava kas spej nolemt ka arstej ir jarunaa krieviski vai pamest darbu. Un es grib ka latviesh var viegli atrast darbu Rigaa ja neprot krievu valodu. Un es grib ka krievi kas ir nodomajush dzeevot Latvijaa cien Latveeju un cienu Satversme un cien latviesh valodu kaa tautas valodu.

  Lai dzeevo breeva, demokratiska Latvija! Lai dzeevo Latvieshi! Un Latvijas draugi! Un lai dzeevo tautas valoda!

 8. Sodīt abus!

 9. Ta ka Saeima, gandriz vienbalsigi pienema likumu ( iznemot cetrus pro Kremliniski noskanotos un visus SX partijas biedrus ) par sistematisku pareju uz valsts valodas ieviesanu … un sis opozicijas parstavis darbojas pret valsts interesem, Saeimai japanak likuma izpildijuma kartiba un tiesibas izteikt bridinajumu visiem Latvijas pilsoniem, kuri pretojas nelikumigi valsts ieksejas kartibas panaksanai, ar pilsonibas zaudejumu pec tresa izteikta bridinajuma, automatiski … !!!

 10. mamikin malacis sitos stulbos latviesus vajag kartigi izdrazt

 11. murmiška jāizbaro zivīm .

 12. Mikinam sakāpis smadzenēs zarnu saturs un visa problēma. Kamēr krievvalodīgie ticēs pašu radītajam mītam – par savu “vēsturisko misiju” nemitīgi kādu no kaut kā “atbrīvot”, darot visus “laimīgus” ar savu klātbūtni, tikmēr nekāda saruna ar viņiem neiznāks.

 13. Muļķa Maspisāns Atbildēt

  Idiots ar savu veco peršu atkal uzradies !

 14. Mammikiņam nepatīk patiesība. Tas kangars pats būtu sodāms.

 15. Mamikins vēlas – cik daudz nozīmes ir šajos 2 vārdos!:)

 16. Viņš pats sevi sodījis. Vienotība kā partija sevi pilnībā pie beigusi, tā ir miskaste, kur apkārt vazājas paklīdeņi, bet Šadurskis vispār ir plānprātiņš. Žēl, bet Latvijā tā notiek.

 17. Bet es gribu atrast ka mamikini sodit par nacionalA naida kurinasanu cik var kaut kur jau jabut robezai. Kas vins par sveto ka netiek sodits

 18. Vai tad naida kurināśanā starp tautām nepienākās kāds sods ?Vai tad tādi mamīkini un ždanokas valstij nenodara lielāku postu, nekā kāds Ansis , kurš pirms 10 gadiem meta ar akmeni ,un,kuru valsts prezidents principa pēc nevar apžēlot,bet tādi subjekti ,kuri atklāti bazūnē pret Latvijas valsti, izliekas viņus neredzam.

 19. Mamīķins centīgs Ždanokas skolnieks…

  • Vai drošības iestādēm nevajadzētu painteresēties,
   kurš sponsorē śos kremļa ruporus.Kā viņi drīkst vērsties pret Latvijas valsti.

  • Vai drošības iestādēm nevajadzētu painteresēties,
   kurš sponsorē śos kremļa ruporus.Kā viņi drīkst vērsties pret Latvijas valsti.

 20. mamkins-vates kušķis varēja aktualizēt 1996.gada Saeimes deklarāciju par okupāciju, aktīvi darboties deokupācijas,dekolonizācijas lauciņā.. palīdzēt Gardas meitenēm, nevis bučot zhdanoku tankas pakaļu!

 21. Ždaņokas pakalpiņš! Viņa tā lika un tālāk komentāru nebūs

 22. To viņam pamācīja Eiropas Savienībā vai nmīļotā ždaņoka

  • Nē, Eiropas savienība Atbildēt

   To vińam neimācija bet kan agresīvā rasiskā kriminālā krievija kuras pretlatviskā labā vińš nodevies

 23. Ieskatieties šim Mamikinam sejā. Kā viņš spēj nīst 🙂

 24. Latvijas laikā valsts valodu mācēja visi kas šeit dzīvoja un pilsonību ieguva ja precēts bija ar Latvieti. Bērni atbilstoši bija latvieši Zināt savas valsts valodu ir gods. Latvijā bija daudz diasporas kur macības bija viņu valoda, bet paši ari viņas uzturēja ne valsts un valsts valodas macīšana bija obligāta. Mūsu aukstskolas ir latviešu valodā valsts Latvija, vai to gruti pieņemt tie kas pēc kara un 70 iebrauca kā darbaspēks, jums ir divas dzimtenes, viena kur dzimu, otra kur labāk, mums viena te es dzimu, te es augu, te es mūžu savu gribu nodzīvot un citu man nevajag

  • Latviskošana sākās pēc demokrātijas beigām un K.Ulmaņa diktatūras izveidošanās .tad jauktajās ģimenēs noteica ka viens bērns jāsūta skolā ,kurā mācības latviešu valoda ,otru drīkst sūtīt skolā ar citu mācību valodu un tā uz priekšu ar trešo ,ceturto bērnu. Mazākumtautību skolas pamazām aizvēra ,nelatviskos uzvārdus nomainīja ar latviskiem.Valodu tāpat nezināja ,krievi ,vācieši ,ebreji pārsvarā kontaktējās tik ar savu tautību pārstāvjiem, Lasot ,V. Freimanes, M. Vulsona , P.Krupņikova atmiņu grāmatas tur vis ir aprakstīts.Mildas kundze ,pārspīlēt nevajaga.

 25. par šo mamikinu Atbildēt

  šis okupācijas laiku ideoloģijas produkts – mamikins – ir aizmirsis, kas ir rakstīts Latvijas Satversmē, aizmirsis, ka Eiropa ir nacionālu valstu savienība, ka Eiropā nav un nekad nebūs vieta krievijas imperiālistiskajai “ruskij mir”ideoloģijai. nemocies mamkin, brauc brauc projām no Latvijas, tu šeit nepiederi!

 26. par šo mamikinu Atbildēt

  šis okupācijas laiku ideoloģijas produkts – mamikins – ir aizmirsis, kas ir rakstīts Latvijas Satversmē, aizmirsis, ka Eiropa ir nacionālu valstu savienība, ka Eiropā nav un nekad nebūs vieta krievijas imperiālistiskajai “ruskij mir”ideoloģijai. nemocies mamkin, brauc brauc projām no Latvijas, tu šeit nepiedri!

 27. Mamikins ir kļuvis par staļinistu, pret Latviju, kas viņu ES kā deputātu ievēlējusi! Kauns

 28. Vai Latvijā nav pienācis laiks pārbaudīt pilonības izdaļāšanu un vai izpārdošanu, un pieņemt jaunu vai esošo likumu grozīt, lai varētu atņemt Latvijas valsts pilsonību nelojāliem un klaji valstij naidīgajiem.
  Kā attīrīt, reformēt vai kas tur būtu jādara ar Drošsības policiju, lai tur nevaldītu pakļaušanās Krievijas ideoloģijai vai vēl kam ļaunākam.

 29. Kapēc Latvijā var ērti un trekni dzīvot Kremļa karotāji?

 30. Nevienā es valstī un citās valstīs pasaulē nav nav skolu svešvalodās, tikai tiek mācītas svešvalodas valsts skolās, mazākumtautības pašas maksā par savas valodas saglabāšanu bērniem, bet Latvijā nez kāpēc jāsaglabā būtu okupācijas laikā ieviestā kārtība.

 31. GRIBU ZINĀT, KO ŠADURSKIS PATEICA APLAM? KĀPĒC SODĪT MINISTRU, JA PATIESĪBĀ JĀSODA CILVĒKI, KURI IR PRET VALSTS VALODU??? VAI TAD LATVIJĀ VALSTS VALODA NAV LATVIEŠU?
  VAI TAD SKOLĀS MĀCĪBĀM NAV JĀNOTIEK VALSTS VALODĀ???? KĀPĒC KRIEVIJĀ SKOLĀS VAR BŪT MĀCĪBAS KRIEVU VALODĀ, BET LATVIJĀ LATVIEŠU VALODĀ PĒC MAMIKINA DOMĀM TĀS NEVAR BŪT?????? KUR LOĢIKA? LABĀK BŪTU PATEIKT, KĀPĒC MAMIKINS UN CITI TĀ CEPAS KRIEVU VALODAS DĒĻ LATVIJĀ!!!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+