×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. oktobris, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Kur ir censonis Junkurs? Māmiņa viņu jau meklē (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Ar krustiņiem vēlēšanu dienā vairāk par Solvitu slavētais “Vienotības” kandidāts Jānis Junkurs kopš tā laika pazudis, kā niedrēs būtu ielīdis, vai slēpjas kā kādreiz dezertieri no iesaukšanas vācu armijā.

Nepiedalās koalīcijas veidošanā, nav pieteicies ne par izglītības, ne tautas labklājības ministru. “Vienotības” klases žurnālā Janci atzīmē ar “n”, “n”, “n” – nav atnācis. Iepriekšējā Saeimā viņš ieradās ar mantību mugursomā, kā būtu nokļuvis līdz ar citiem zatleriešiem ekskursijā uz parlamenta ēku. Un – tūlīt pārcēlās Olšteina sešniekā. Vēlētājiem diez vai izdevās trīs gadu laikā uzzināt jaunskunga uzskatus un likteņstāstu. Kas zina, vai Junkurs ir zvērināts ultranacionālists, varbūt tagad dedzīgs cīnītājs par tīrāku gaisu “Vienotībā” no sorosītu piesmakas.

Tomēr, raugi, olšteiniešus tauta novērtēja, kaut citi politiķi zoboja. Iedeva mandātu visiem no sešnieka, kas kandidēja, un tas politiķim tikpat kā ar ordeni apbalvojums. Tā jau bija runāts, ka jāvēlē par jaunatni, kas spriež bez klišejām un ir brīva no aizspriedumiem.

Tāpēc vēlētāji ar bažām jautā un min – kur ir censonis Junkurs? Atslābinās pēc vēlēšanām vai kaut kur klīst, sāpēs aizlauzts? Daži zinātāji stāsta, ka puisis saķēris angīnu un smagi slims guļ karsonī. Citi saka – viņš ieslīdzis depresijā. Optimistiskākās no piedāvātajām detektīvu versijām ir, ka Jānis priecīgs ar akordeonu apstaigā Kurzemes novadus, pateikdamies tautiešiem par ievēlēšanu ar dziesmu un izjustu melodiju. Iespējams, ka, nostrādājis iepriekšējā Saeimā, jauneklis pirmoreiz mūžā aizlidojis atpūsties uz ārzemēm. Tad viņu var meklēt pa visu globusu no Taizemes līdz Igaunijai, no Kongo džungļiem līdz palmu un Ugunszemei. Nav taču ticams, ka imunitātes sargāto deputātu mežoņi būtu sagūstījuši, kādā meža norā izcepuši un apēduši. Nedomāsim arī ļaunāko, ka Jānis ir tas dzelmē “nekustīgais objekts”, kuru zviedri meklē Stokholmas šērās!

Kas Junkuru kā Šerloks Holmss meklēs, tas atradīs. Sagaidīs, ka viņš, ar puķēm sveikts, izkāpj uz perona Rīgas dzelzceļa stacijā vai pieceļas, atlabis no slimības gultas. Viņš nebūs paguvis uz valdības sastādīšanu, bet gan jau “Vienotības” tantes un onkuļi cīņubiedram krustdēlam būs sēdvietiņu pietaupījuši.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kaut kā viss aizdomīgi

  2. VAI ŽURNĀLISTIEM VĒL NAV IENĀCIS PRĀTĀ,KA TAUTAI VECIE POLITIĶI JAU SEN APNIKUŠI?TAUTA GRIB REDZĒT JAUNAS SEJAS!ŽURNĀLISTI JAU TO UGUNI VISAM PIEMET.TĀ ARĪ NOTIKA PIRMS VĒLĒŠANĀM.

Draugiem Facebook Twitter Google+