Latvijā
Sabiedrība

“Mammamuntetiem.lv” paziņo par atteikšanos no baloniem. Skaidro iemeslus1

Publicitātes foto/pixabey.com

Vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” turpmāk savos pasākumos neizmantos balonus, aģentūru LETA informēja organizācijā.

Kā norādīja organizācijas vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa, baloni un balonu kātiņi ir tie, kas rada lielu daudzumu atkritumu, turklāt tādu atkritumu, kas ir iemesls dzīvnieku mirstībai un pārtikas piesārņošanai.

“Atteikšanās no baloniem pasākumu nekādā veidā nepadara garlaicīgāku, toties netiek piesārņota daba,” uzskata Akmentiņa-Smildziņa.

“Mammamuntetiem.lv” aicina arī citus pasākumu rīkotājus atteikties vai ievērojami samazināt balonu izmantošanu.
Saistītie raksti

“Vēl pavisam nesen mēs mierīgu sirdi pasūtījām balonus pasākumiem. Taču – jo vairāk mūsu organizācija pievēršas vides jautājumiem, jo vairāk izprotam, cik būtiski ir samazināt atkritumu daudzumu, īpaši to, kas nākotnē pārvēršas mikroplastmasā,” stāstīja Akmentiņa-Smildziņa.

Viņa stāstīja, ka saprotoši attiecībā uz šo lēmumu ir arī pasākumu atbalstītāji.

“Daudzi atbalstītāji apsveic ar pieņemto lēmumu, vienlaikus lauzot galvu, kā turpmāk pasākumos atrādīt savu zīmolu. Mums ir idejas, ar kurām labprāt dalāmies. Tāpat mēs turpināsim meklēt risinājumus, ar ko aizvietot citus videi nedraudzīgos materiālus un kā pagarināt saražoto materiālu dzīvildzi,” skaidroja Akmentiņa-Smildziņa.

LA.lv