×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. februāris, 2015
Drukāt

“Mammu, es tevi mīlu” īpašā ceremonijā Berlinālē saņēmusi balvu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Režisora Jāņa Norda spēlfilma “Mammu, es tevi mīlu” (2013) Berlīnes kinofestivāla ietvaros rīkotā ceremonijā saņēmusi balvu kā Eiropas labākā bērnu filma 2014. gadā, portālam LA.lv pastāstīja filmas producente Alise Ģelze.

Ģelze skaidro, ka Eiropas Bērnu filmu asociācija (ECFA) šādu balvu piešķir jau ceturto gadu – visa gada laikā ECFA žūrija strādā deviņos dažādos bērnu filmu festivālos dažādās Eiropas valstīs, katrā no šiem festivāliem izvēloties vienu filmu savam nomināciju sarakstam. Gada beigās par žūrijas izveidotā saraksta filmām balso vairāk nekā 80 asociācijas biedri – aktīvu bērnu filmu industrijas darbinieki –, nosakot gada labāko bērnu filmu. Balvas pasniegšana notiek Berlīnes starptautiskā kinofestivāla laikā, ceremonijā Bērnu filmu kopienas pieņemšanā.

Eiropas Bērnu filmu asociācija ir dibināta 1988. gadā un šobrīd tajā ietilpst vairāk nekā 80 biedru no 30 valstīm Eiropā un ārpus tās. Asociācija apvieno profesionāļus un organizācijas, kas strādā, veidojot kvalitatīvas filmas bērniem un jaunatnei; ECFA mērķis ir nodrošināt jaunākajai paaudzei labāko, kas pieejams filmu kultūrā, un vairot informētību par kvalitatīvu mediju politiku dažādās Eiropas valstīs. Vairāk par Asociāciju – www.ecfaweb.org

Jāņa Norda filma “Mammu, es tevi mīlu” pasaules pirmizrādi piedzīvoja pirms diviem gadiem turpat Berlīnes kinofestivālā, bērnu un jauniešu programmas Generation konkursa skatē un saņēma galveno balvu, kopš tā laika filma izpelnījusies lielu interesi un daudz apbalvojumu arī citos pasaules festivālos. Lauri plūkti arī mājās: festivālā Lielais Kristaps 2014. gada nogalē “Mammu, es tevi mīlu” saņēma balvu kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma, Jānis Nords tika atzīts par labāko spēlfilmas režisoru, bet aktrise Vita Vārpiņa Raimonda mammas lomā – par labāko aktrisi galvenajā lomā. Filma saņēma arī Lielā Kristapa skatītāju balvu. Filma tapusi studijā “Tanka”, producenti – Alise Ģelze un Gatis Šmits, lomās arī Kristofers Konovalovs, Matīss Livčāns, Indra Briķe un citi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+