Latvijā
Novados

“Man ar to skatu būs jādzīvo visu mūžu!” Užavas katlu mājā noslīkst vīrietis 16

Kadrs no TV3 video

Katlu mājā Užavā kāds vīrietis guvis galvas traumu, zaudējis samaņu un noslīcis. Nelaiķa tuvinieki ir satriekti, stāsta, ka katlu telpa applūst regulāri, mēdzot būt pat vairāku desmitu centimetru dziļums. Lai gan māja, kurā iekārtota kurināšanas telpa, ir pašvaldības pārraudzībā, amatpersonas rausta plecus, sakot, ka nav atbildīgas par notikušo, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

49 gadus vecais Andris vairākus gadus strādāja Užavas daudzdzīvokļu namu katlu mājā, mājas pagrabstāvā – kurināja, lai iedzīvotāji nesaltu. Šodien pie ieejas katlu telpā ir viņa fotoattēls ar sēru lenti, ziedi un svecītes piemiņai. Decembrī darba vietā vīrieša dzīvība izdzisa.

“Es ar to dzīvošu visu mūžu! Ne katrs cilvēks veic reanimāciju piederīgajam. Viņš noslīka katlu mājā tāpēc, ka saimnieciskā daļa nav parūpējusies par saimnieciskajiem pasākumiem.Tā ir ļoti liela traģēdija! Man ar to skatu, kas šeit notika, būs visu mūžu jādzīvo!” asarām acīs teic nelaiķa krustmeita Sintija.

Užavas iedzīvotāji stāsta, ka katlu telpā ūdens krājies regulāri. Arī citās katlu telpās ciemā “Bez Tabu” uziet līdzīgu ainu: līdz potītēm dziļu ūdeni. Citviet gan izvietotas betona plāksnes, ar kuru palīdzību ūdeni var izlaipot.

Tuvinieki pieļauj, ka nelaiķis paslīdējis uz applūdušās, glumās betona grīdas, kritis, atsitis galvu, atsitoties pret ko cietu (konstatēta galvas trauma), zaudējis samaņu, ar seju iekritis ūdenī un noslīcis (noslīkšana ūdenī – oficiālais nāves cēlonis, kas oficiāli fiksēts medicīniskajā apliecībā par nāves cēloni).

Vairāk pievienotajā video:

LA.lv