×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
30. jūlijs, 2013
Drukāt

Man bieži miklas plaukstas… Kādi risinājumi?

Foto-LETAFoto-LETA

“Man stipri svīst plaukstas, un tas sagādā daudz neveiklu mirkļu. Reizēm ir neērti pasniegt roku kolēģiem un pat samīļot vīru. Kā atbrīvoties no šīs problēmas?” 
Eva V. Ogrē

 

Intensīva svīšana dažkārt sākas pat neliela uztraukuma brīdī, un sviedru pilītes plauk­stās izraisa neveiklumu, kas procesu vēl pastiprina. Tā ir veģetatīvās nervu sistēmas neadekvāta reakcija uz subjektīvi nelabvēlīgu iedarbību.

Šķiet, arī tādēļ dzīvojat pastāvīgā stresā, ar iekšējas disharmonijas izjūtām. Taču, lai izslēgtu nopietnākus svīšanas iemeslus, ieteicams pārbaudīt vairogdziedzera darbību un hormonu līmeni organismā.

Tomēr jebkurā gadījumā vajadzētu nomierināties, padomāt, vai dzīvē viss ir kā nākas un kas konkrēti sagādā neapmierinātību, spriedzi un stresu. Tad būs vieglāk izmainīt savu attieksmi pret problēmām.

Varbūt jums patīk joga vai meditācija? Šo nodarbību laikā notiek ķermeņa, dvēseles un prāta enerģijas sabalansēšana, normalizējas elpošana, aktivizējas smadzeņu spēka, enerģijas un apziņas centri, un tas spēj harmonizēt cilvēka iekšējo pasauli.

Ja plaukstas ir mitras un vienlaikus – arī bālas un vēsas, tas liecina, ka ir paaugstināta simpātiskās nervu sistēmas aktivitāte. Lai nomierinātos, vakarā ieteicami viegli sedatīvi dabas vielu līdzekļi, kas vienlaikus atjauno spēkus un paaugstina dzīves tonusu. Pietiek ar zāļu tējām – piparmētras, melisas, raudenes, mārsila, baldriāna. Šie dzērieni aizkavē traucējumus, kas rodas hroniska stresa dēļ.

Ja plaukstas ir miklas, bet siltas un bālas vai apsārtušas, tas norāda uz pretēju novirzi – parasimpātiskās nervu sistēmas aktivitāti, garīgo un fizisko spēku izsīkumu. Arī tā ir organisma neadekvāta reakcija. Šādā situācijā noder nomierinošas tējas vakarā un uzmundrinošas – rītā.

Mūsdienīga, droša un efektīva hiperhidrozes ārstēšanas metode ir botulīna toksīna zem­ādas injekcijas tajās ķermeņa daļās, kur novērojama pastiprināta svīšana. Tā ir ambulatora procedūra, efekts parādās apmēram pēc 2 – 14 dienām un saglabājas 6 – 8 mēnešus. Pēc preparāta iedarbības pārtraukšanas procedūru var atkārtot un dažkārt jau ir nepieciešama mazāka deva.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+